Asım Can Gündüz vefat etti

Ünlü gitarist Asım Can Gündüz, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Yaşam

Asım Can Gündüz vefat etti Muğla Marmaris'teki evinde rahatsızlanan ünlü virtüöz ve gitarist Asım Can Gündüz evinde kalp krizi geçirdi. Gündüz kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı ve 61 yaşında vefat etti.

ASIM CAN GÜNDÜZ KİMDİR

Asım Can Gündüz (d.15 Ağustos 1955, İstanbul), Türk virtüöz gitarist, Türkiye dışında Awesome John ve John Gundez olarak da bilinir.

Uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri'nden Türkiye'ye 1980'li yılların sonunda dönmüş ve ilk albümü "Anasının Gözü/Cin Gibi" yi 1992 yılında çıkarmıştır (Kayıt tarihi Ekim-Kasım 1989). Albümdeki parçalardan bazılarının sözlerinin argo kelimeler içermesi gerekçesi ile albümün satışı o yıllarda yasaklanmıştır. Albumdeki "Turkish Girls" isimli şarkı o yıl BFBS Radio'da (İngiliz radyosu) "ayın en iyi yabancı şarkısı" seçilmiştir.

Asım Can Gündüz, sonraki yıllarda radyo ve TV programları yapmıştır. Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucu üyelerindendir.

1998 yılında Bir Sevgi Eseri ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazarak bir albüm çıkartmıştır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: