Aşk Gemisi'nde facia: 2 ölü

İzmir’in Aliağa İlçesi’ndeki gemi söküm tesislerine getirilen tüm dünyada 1980’li yıllara damgasını vuran 'Aşk Gemisi' adlı televizyon dizisine sahne olan 'Quail Cruises' adlı kruvaziyer gemisinin makine dairesine su boşaltmak için giren 8 işçi, su tahliye pompasının egzozundan çıkan dumandan zehirlendi. Hastaneye kaldırılan işçilerden Doğan Balcı ve Davut Özdemir hayatını kaybetti.

Yaşam

Aşk Gemisi'nde facia: 2 ölü Aliağa İlçesi’ndeki gemi söküm tesisine geçen hafta getirilen ve 1980’li yıllara damgasını vuran 'Aşk Gemisi' adlı televizyon dizisinin sahnesi olarak kullanılan 'Quail Cruises' adlı kruvaziyer gemisi, yolculuk sırasında fırtına nedeniyle hasar gördü ve makine dairesinde su birikti. Suyu boşaltmak için bugün saat 12.00 sıralarında işçiler, Ahmet Acet, Yunus Yeşilkaya, Osman Ay, Nuri Çetin, Durmuş Özdemir, Bekir Dinler, Doğan Balcı ve Davut Özdemir makine dairesine indi. İşçiler, su tahliye pompasını çalıştırıp suyu boşaltmaya başladı. Bu sırada mazotla çalışan pompanın egzozundan çıkan duman, 8 işçiyi zehirledi. Fenalaşan işçiler, diğer işçilerden yardım istedi. Makine dairesinden çıkartılan işçiler, ambulanslarla Aliağa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

2'Sİ YOLDA ÖLDÜ

İşçilerden Doğan Balcı ile Davut Özdemir’in kalbinin durduğu tespit edildi. Müdahalelere rağmen iki işçinin kalbi çalıştırılamadı. Zehirlenen ve durumları ağır olduğu belirtilen diğer işçilerden Ahmet Acet’in Ege Üniversitesi’ne, Nuri Çetin’in ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Diğer 4 işçinin ise durumunun iyi olduğu bildirildi. Olayla ilgili polis soruşturma başlattı.

Şahap AVCI/ ALİAĞA (İzmir), (DHA)

Bunlarda ilginizi çekebilir: