AŞK-I MEMNU MÜCEVHERLERİ ÇALINDI

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı çelik kasası kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı

Magazin

AŞK-I MEMNU MÜCEVHERLERİ ÇALINDI çinde Aşk-ı Memnu dizisinin oyuncuları tarafından kullanılan paha biçilemez mücevherlerin de bulunduğu kasayı götüren hırsızlar, vakfın gizli evraklarını aldı. Soygunun organize bir iş olduğu şüphesi akıllara geldi İstanbul Mecidiyeköy'deki Altan Erbulak Sokak Hoşçakalın Apartmanı'nda bulunan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, bir ay önce kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından soyuldu.

Göbek kilidi kırılan vakıf merkezini talan eden hırsızlar, sekreter Nebiye Yirmibeşoğlu'na ait kilitli çekmecedeki bir adet pırlantalı kolye, 1 adet pırlanta küpe, 1 adet erkek yüzüğü ile vakfa bağışlanan 3 çeki çalarak vakıf müdürünün odasındaki çelik kasaya yöneldi.

SIRTLARINA ALIP KAÇTILAR
Hırsızlar, çelik kasayı açmaya çalışmak yerine sırtlanarak yerdeki bir halıyla birlikte kayıplara karıştı. Olaydan bir gün önce kapıyı kilitleyerek evine giden vakfın muhasebe müdürü Sefa Bayar, işe geldiğinde kapının kırık olduğu fark edince durumu vakıf yöneticilerine bildirdi. Bayar daha sonra polis karakoluna giderek şikâyette bulundu. Muhasebe müdürü şikayetinde kayıp eşya ile ilgili tüm detayları anlattı. Polis, hırsızların yakalanabilmesi için hareket geçti. Olayda sadece ziynet eşyasının değil, vakfa ait çok sayıda belge ve kıymetli evrakın da çalınması üzerine polis, hırsızlığın organize bir boyutunun olup olmadığı yönünde araştırma başlattı.

KİMLİK BİLGİLERİ ÇALINDI MI?
Korunmaya muhtaç çocukların kimlik bilgilerinin çalınıp çalınmadığının ise bilinmediği kaydedildi. Vakıf avukatları Figen Özbek ile Işıl Arıkan Kayalar da hırsızlık sonucu kaybolan 3 adet çeke bankalar tarafından ödeme yapılmaması için mahkemeye başvurdu. Dava dilekçesinde çeklerin iptaline karar verilmesini isteyen vakıf avukatları, "Kasa içinde çeklerle birlikte vakfa ait kıymetli evrak ve tescil belgeleri de bulunuyordu. Yaklaşık 10 bin lira tutan çeklere bankalar tarafından ödeme yapılmaması için çeklerin iptalini istiyoruz" dediler.

AŞK-I MEMNU MÜCEVHERLERİ
Vakıfta bulunan ve yaklaşık değeri 30 bin lirayı bulunan ziynet eşyasının, korunmaya muhtaç çocuklar yararına açık arttırmayla satılacağı öğrenildi. Ziynet eşyaları arasında Aşk-ı Memnu dizisi oyuncularının kullandığı takılar da bulunuyordu. Takılar vakfa bağışlanmıştı. Vakıf Başkanı Zeynep Kılınç, bağışların çocukların masraflarını karşılamak için kullanıldığını ifade etmişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: