AŞKI ARTIRAN UFAK JESTLER

El ele tutuşmayı, odanın bir ucundan sevgilinizin bakışını yakalamayı ve ona "Bebeğim" demeyi ilişkinizin gidişatını belirleyen önemli unsurlar olarak görmüyor olabilirsiniz. Son dönemde yapılan yeni bir araştırma, aşk hayatındaki küçük jestlerin inkar edilmeyen gücünü ortaya koyuyor

Magazin

AŞKI ARTIRAN UFAK JESTLER Onu övün: Arkadaşınızla dışarı çıktıpınızda,arada sırada yaptığı ve sizin hoşlandığınız bir şeyden bahsedin.Örneğin çok güzel kokteyl yapıyor veya salonunuzdaki o büük koltuğu kolaylıkla kaldırıyor olabilir. Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi'nde yayımlanan bir araştırma, birbirlerini öven çiftlerin diğerlerine kıyasla uzun vadede daha mutlu olduğunu gösteriyor.

Rutininizi değiştirin: Birlikteyken televizyonun karşısında tembellik yapmaktan hoşalnıyor olabilirsiniz.Bunun yerine,yemek masasında oturup yaptığınız spagetti sosundan,o gün ofiste yaşadıklarnızdan veya tatil planlarınızdan konuşun.Otomotik pilota bağlanıp hergün aynı şeyleri yapmaktan vazgeçtiğinizde birlikteyken her anın keyfini çıkarabildiğinizi göreceksiniz.Bu da,aranızdaki bağın kuvvetlenmesi için yepyeni fırsatlar doğuracaktır.

Onunla ilgili birşeyler keşfedin: Ve sonra bunları onunla paylaşın.Örneğin yıllar önve yaptırdığı dövmesinin hikayesini anlatmasını söyleyin.

Bakışını yakalayın: Bunu kalabalık bir oortamda yapın ve sonrasında gülümseyin ya da göz kırpın. Bu bir anlık olay, her ne kadar yalnız olmasanızda sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

Güzel haberleri şatafatlı bir şekilde kutlayın: Ona sarılın, ayrıntıları anlatmasını isteyin. Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, en mutlu çiftlerin birbirlerine destek olmakla kalmayıp ikisinden birini başına güzel bir şey geldiğinde gerçek bir ilgi ve heyecanla dinlediklerini gösteriyor.

Ona meydan okuyun: Arabaya veya asansöre kadar yapacağınız yarış sizi yakınlaştırır. Stony Brook Üniversitesi'nin bir araştırmasına göre uyarıcı durumlar çiftlerin birbirlerine daha fazla tutkuyla aşık olmasını sağlıyor.

Onu süzün: Oturup sohbet ederken durun ve onu izleyin.hareketlerini takip edin. Sesinin tonunu dileyin. Onun hakkında sevdiğiniz şeyleri içinizden saydığınızı bilmesine gerek yok. Ayakkabılarını bağlama şekli size komik geliyor veya bir şey hoşuna gittiğinde ağzının kenarı hafifçe yukarı doğru çıkıyor ve siz buna bayılıyor olabilirsiniz. Onu mutlu ve sevgi dolu bir şekilde izlemeniz ne kadar sevildğini hissedecektir. Siz bazı şeyleri dile getirmeseniz bile, o sizi anlayacaktır.

Kendisini herhangi bir sebepten dolayı: Kötü hissettiğinde ona en hoşlandığı şeyi yapın. Hiç beklemediği bir anda ona masaj yapmaya başladığınzda "iyi misin?" ya da "sorun ne aşkım?" gibi kimi zaman yorucu olabilecek soruları sormanıza bile gerek kalmayabilir. Ama dokuşunuzla onu ne kadar rahatlatmak istediğinizi anlayacağından emin olabilirsiniz.

Kalabalık içinde birlikte yürürken: Vücudunuzun etrafına sardığı kolunu sizi daha sıkı bir şekilde kavraması için yönlendirin. Bu, onun içindeki koruyucu erkeği ortaya çıkarmasına yardımcı olacaktır.

Onu arkadaşlarınızla: Ofistekilerle ya da ailenizle tanıştırırken, başarılarını mutlaka konuşmanın arasına sokuşturun. Eğer bir önceki hafata sonu maratona katıldıysa, bundan övgüyle bahsedin veya mezun olduğu okulu üstüne basarak söyleyin. Hayranlığınızı belli etmeniz onu çılgına çevir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: