AŞKTAN KORKUYORUM

Irmak Ünal, aşk konusunda şansının yaver gitmediğini söyledi.

Magazin

AŞKTAN KORKUYORUM Kanal D'nin sevilen dizisi 'Arka Sokaklar'ın ekibine dahil olan Irmak Ünal, aşk konusunda şansının yaver gitmediğini söyledi. Ünal, 'Aşktan korkuyorum! Aşkın bir hastalık olduğuna inanıyorum. Nasıl istemeden grip oluyorsan, işte aşk da öyle bir şey. Aşk, insanın kimyasını bozuyor' dedi.

Öncelikle 'Arka Sokaklar'dan bahsedelim. Nasıl gidiyor dizi?

- Bu, kadrosuna dahil olmaktan çok mutluluk duyduğum bir proje. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor.

Canlandırdığınız karakterden biraz bahseder misiniz?

- Seyhan adında bir avukatı canlandırıyorum. Güçlü biri... Kendine has kuralları olan, dünyaya geniş bir pencereden bakan ve kendi ayakları üzerinde duran bir kız.

Bu projeyi kabul etmenizin sebebi ne?

- Açıkçası bu sene dizi yapmak gibi bir niyetim yoktu. Beni çok heyecanlandıracak bir teklif de gelmemişti. Ama 'Arka Sokaklar' denince tereddüt etmedim çünkü kadrosuyla, senaryosuyla çok başarılı buluyordum.

Ekibe sonradan dahil olmanın zorlukları yok mu?

- Ben 'Acı Hayat' dizisine de sonradan katılmıştım. O yüzden alışkınım. Ayrıca 'Arka Sokaklar' ekibi o kadar uyumlu ki, hiçbir sıkıntı yaşatmadılar bana...

Peki gerçek hayatta da dizide canlandırdığınız avukat kadar güçlü biri misinizdir?

- Kıyaslama yapmayayım, ama kendi ayaklarımın üzerinde durmak gibi bir arzum vardı ve bunu gerçekleştirdim. Her zaman da yaptığım işi en iyi şekilde sonuçlandırmak isterim.

Uzun süre Amerika'da yaşadınız. İstanbul'un arka sokaklarını bilir misiniz?

- Biliyorum desem yalan olur. Öğrenmeye çalışıyorum. Bu diziden dolayı daha çok okumaya ve gözlemlemeye başladım. Zaten ben İstanbullu da değilim, Ankaralıyım. Dolayısıyla bu İstanbul'daki beşinci yılım. Hálá öğrenme, keşfetme aşamasındayım. Bir de gördüğüm kadarıyla İstanbul'un kimi arka sokakları güzelliklerle doluyken, kimileri pek çok acıyı barındırıyor. Dizinin bunları gözler önüne sermesi de çok hoşuma gidiyor.

Yıllarca başka ülkelerde, başka şehirlerde yaşadıktan sonra İstanbul'a kolay alışabildiniz mi?

- Doğrusu İstanbul'a alışmak çok zamanımı aldı. Ama artık her şey yolunda... Seviyorum büyük şehirde yaşamayı.

Sizce 'Arka Sokaklar' izleyicilere mesaj veren bir dizi mi?

- Evet, üstelik de bence çok iyi, çok net mesajlar veriyor. Aynı zamanda dizide bizi koruyan polislerin özel hayatlarını, acılarını, sevinçlerini ve işbaşındayken yaşadıklarını göstermesi açısından da çok yönlü bir senaryosu var.

Gelelim tiyatroya... 'Çapraz Aşklar' oyunu nasıl gidiyor?

- Çok iyi gidiyor, tiyatro sahnesinde olmaktan çok keyif alıyorum. İlk turnemi gerçekleştirdim. Antakya, Tarsus ve Adana'ya gittik. Tepkiler çok güzeldi. Turnenin ne kadar keyifli bir şey olduğunu anladım yani...

Oyuncular genelde tiyatro yapmaktan korkar... Ya siz?

- Ben tiyatroya korkulu gözlerle bakmıyorum. Tiyatro eğitimi almış bir insan için korkulacak bir durum yok ki... Ben ilk tiyatro yapmaya başladığımda, diğer arkadaşlarımdan iki kat fazla çalışmam gerekti. O dönem yaşadığım da korku değil, heyecandı.

Oyuna gelen tepkiler nasıl?

- Çok güzel şeyler duyuyorum. Bir de komedi oynuyorum bu kez ve bana acayip keyif veriyor. Benim çok ciddi bir yüz ifadem olduğu için insanlar tarafından farklı algılanıyorum... Oysa öyle asık yüzlü biri değilimdir.

Doğru, dışarıdan bakıldığında çok sert bir kadınmış gibi görünüyorsunuz. İnsanlar size yaklaşmaktan çekiniyor mu?

- Aslında söylemek istediğim tam anlamıyla bu... Çekinmek bir yana 'Aa, bu kadın çok kötü bakıyor. Burnu kalkmış, indirmek lazım' der gibi yaklaşıyorlar. Bu bir önyargı... Ben nasıl tanımadığım birini sadece dış görünüşüne göre yargılayabilirim ki? Duruşunun sert olması, o kişinin küstah veya kendini beğenmiş olmasını gerektirmez...

İnsanların artık 'Irmak Ünal'ı tanıdığını düşünüyor musunuz?

- Kesinlikle... Anlamak isteyenler, ulaşmak istediklerim beni zaten anlıyor. Dört senedir çok zor bir piyasada çalıştığımı düşünüyorum. Daha da tanıyacaklar.

Özellikle oynamak istediğiniz bir karakter var mı desem...

- Osmanlı döneminin çok fazla irdelenmediğini düşünüyorum. Osmanlı dönemiyle ilgili bir film yapılırsa, rol almayı çok isterim. Çok güçlü kadın karakterler var Osmanlı tarihi içinde. Böyle bir film beni çok heyecanlandırırdı açıkçası...

Çok klasik olacak ama, oyunculukta kurallarınız var mı?

- Bu başıma çok bela olan bir soru! Ben net konuşan biriyimdir çünkü ve bana göre oyunculukta kural olmaz. Ben nasıl ki kahve içmeyi en doğal şekliyle beyazperdeye ya da ekrana yansıtmak durumundaysam, aşkı ve nefreti de aynı şekilde yansıtmam gerekir.

AŞKTAN KORKUYORUM

Aşk için neler söyleyeceksiniz?

- Aşktan korkuyorum! Aşkın bir hastalık olduğuna inanıyorum. Grip olursun ama sen istemeden olursun, aşk da işte öyle bir şey. Çok fazla düşünüp altını üstünü kurcalamamak gerekiyor. Aşk diye bir şey var ve kimyamızı bozuyor.

Ülkeme dönmekle

çok iyi yapmışım

'Bağımsız Sinema Bağımlıları' adı altında bir ekip kurdunuz. Biraz da bundan bahseder misiniz?

- Hep aynı fikirlerle bir araya gelmiş isimlerden oluşuyor bizim ekibimiz. Sinema alanında her ne kadar gelişim göstersek de bu sektör Türkiye için yeni... Şikayet etmek yerine biz ne yapabiliriz diye düşündük. Elimizde bir-iki tane senaryomuz var. Belki de kendi filmimizi kendimiz çekeriz.

Türk sinemasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Çok yerinde bir karar alarak ülkeme döndüğümü düşünüyorum. Çok azimliyim. Her geçen gün çok daha güzel işler, oyuncular ve senaryolar çıkıyor. Demek ki iyi dönemdeyiz.

Irmak Ünal, Kanal D'nin ilgiyle izlenen dizisi 'Arka Sokaklar'ın ekibine dahil oldu. Dizide son derece ciddi bir avukatı canlandıran oyuncu, gerçek hayatta da 'asık yüzlü kadın' olarak tanınmaktan şikayetçi... Ünal, 'Bana 'Aa, bu kadın çok kötü bakıyor. Burnu kalkmış, indirmek lazım' der gibi yaklaşıyorlar. Bu bir önyargı' diyor. (Kelebek)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: