'ASLA İLK GECCE OLMAZ CARLA'

Fransa’da piyasaya çıkan iki kitap, Cumhurbaşkanı Sarkozy ile İtalyan eşi Carla Bruni arasındaki aşkın perde arkasını aydınlatıyor. Bruni 'Nükleer güç sahibi bir erkek istiyorum' demiş. Sarko ile ilk gecesinde beklemediği bir biçimde reddedilmiş ama, ertesi sabah SMS ve çiçekler yağmış.

Magazin

'ASLA İLK GECCE OLMAZ CARLA' Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy (53) ile eski top model-yeni şarkıcı eşi Carla Bruni'nin ilk karşılaşmalarından, romantik ve tartışmalı ilişkinin detaylarına kadar herşeyi görgü tanıklarına dayanarak anlatan iki kitap piyasaya çıktı. Önceki haftaki evlilikle resmileşen Sarko-Bruni ilişkisi, 'modern tarihin en iyi belgelenmiş aşkı' olacak gibi.

'Carla Bruni: Duygusal Güzergah' adlı kitap, Sarkozy'nin, Bruni ile 23 Kasım'da Elysee Sarayı'nda ilk kez karşılaşmasının detaylarını anlatarak başlıyor. Christine Richard ve Edouard Boulon-Cluzel'in kaleme aldığı kitaba göre Bruni, Fransız müzik endüstrisini temsil eden bir delegasyonla birlikte Cumhurbaşkanı ile görüşmeye gitmişti. Sarkozy, o gün Bruni ile konuşamadı. Ancak Bruni, bir arkadaşına, Sarkozy'ye asla oy vermeyeceğini, buna karşın geçen yılki seçim kampanyası sırasında ondan çok etkilendiğini söylemişti. Kararlı Bruni, 'Nükleer gücü olan bir erkek istiyorum' diyordu.

SARKO: YALNIZLIK ZOR

11 yıllık evliliğini henüz bitirmiş olan Sarkozy de, Bruni'den etkilenmişti. Araya reklamcı Jacques Seguela'yı da sokarak solcu güzel Bruni'ye ulaşmanın yollarını aradı. Seguela'ya, 'Evde tek başına oturmak zor. Marne-la-Coquette'teki evinde bir akşam yemeği buluşması ayarlar mısın' dedi.

Sarkozy, söz konusu yemek sırasında evsahibine, 'Affedersiniz, size biraz arkamı dönmek zorundayım' deyip Bruni ile koyu bir sohbete daldı. Sarkozy, vereceği konserlerden bahseden Bruni'ye, 'En ön sırada olacağım' diyerek kur yaptı, ama Bruni önce mesafeliydi. Konuyu siyasete getirip Sarkozy'nin göçmen politikalarına katılmadığını vurguladı. 'Kabineye kadınları ve azınlıkları alan benim' diyerek kendini savunan Sarkozy, konuyu eşi Cecilia ile boşanmasına getirdi ve Elysee'de artık ne kadar yalnız olduğunu anlattı.

Gecenin bundan sonraki kısmı ise, Paul-Eric Blanrue ve Chris Lafaille'ın, 'Carla ve Nicolas: Tehlikeli İlişkinin Tarihi' adlı yeni kitaplarında anlatılıyor. Kitaba göre, yemekte iki saat boyunca muhabbet eden Carla-Sarko, birlikte olmaları halinde neler yaşayacaklarını konuşmaya başladılar. Şaşkına dönen diğer konuklar, bir anda izleyici konumuna geçmişti.

BEŞ DAKİKA GEÇTİ ARAMADI

Tatlının ardından, Bruni atağa geçip, Fransız lidere, dışarıda bekleyen bir arabası olup olmadığını sordu. Sarkozy, 'Evet, istersen seni evine bırakabilirim' dedi. Çift, Bruni'nin Paris'in 16. mahallesindeki evine ulaştığında Bruni, Sarko'yu kahve içmeye devam etti. Ancak Sarko, 'Asla ilk seferde olmaz' diyerek bunu kibarca reddetti.

Daha önce asla bu şekilde reddedilmeyen Bruni, hemen Seguela'yı arayıp teşekkür etti, 'Nicolas beş dakika önce ayrıldı, hala beni aramış değil' dedi. Bunun için çok beklemeyecekti, çünkü 'Speedy Sarko' ertesi günün sabahı Bruni'ye romantik cep mesajları ve çiçekler göndermeye başlamıştı bile.

Bunu Elysee'de mum ışığında yenen akşam yemekleri, Paris dışında bir şatodaki kaçamaklar ve pahalı hediyeler takip etti. Sarkozy, güzel yıldıza, 'Carla de Medicis' diye hitap ederek, tarihteki İtalyan asıllı iki Fransız kraliçesine gönderme yapıyordu. Papa 16. Benedikt'in huzurundayken bile Bruni'den gelen kısa mesajları okuyan Sarkozy, Noel arifesinde kız arkadaşının evine sürpriz bir ziyaret yaptı. Sarko, eski erkek arkadaşı Raphael Enthoven ile akşam yemeği yiyen Bruni'ye, 'Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama eşyalarını toplama zamanı. Mısır'a gidiyoruz' dedi. Sarkozy'nin Mısır'da verdiği nişan yüzüğüyle ilişki resmileşti ve nikah da önceki hafta kıyıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: