'ASLA TÜRBAN TAKMAM'

DJ Berna Öztürk 'Türkiye'de herkes kapansa da ben kapanmam' dedi.

Magazin

'ASLA TÜRBAN TAKMAM' Berna Öztürk, Türkiye'nin ılımlı İslam cumhuriyetine dönüştürülmesi fikrine karşı ünlü sanatçı Fazıl Say'ın 'Çekip gitme' fikrine katılmadığını da belirterek, doğrusunun kalıp mücadele etmek olduğunu belirtti.

Tarkan'ın baldızı olarak üne kavuşan DJ Berna Öztürk, 3 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Arda Öziri ile geldiği Fethiye'de, bir kulüpte DJ'lik yaptı. Çaldığı Türk ve yabancı parçalarla diskodakileri coşturan DJ Berna, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye ara vermedi.

Ablası Bilge Öztürk'ün Tarkan ile evleneceği yolundaki haberlerle ilgili konuşan Öztürk şöyle dedi: "Bilmem, bana öyle bir şey demediler. Davetiye - mavetiye gelmedi. Benim haberim yok. Böyle şeyler sürekli çıkıyor. Ben kimsenin hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum. Evlenecek olurlarsa, tarihi belirlenirse nasıl olsa, herhalde doğru düzgün bir şekilde duyurulur. Böyle kulaktan kulağa dedikodu olmasına gerek kalmaz. Haberim olursa inanın ben size söylerim."

'HERKES KAPANSA BEN KAPANMAM'

Berna Öztürk, türbanla ilgili Anayasa değişikliğinin sorulması üzerine de şunları söyledi: "Ben türban takmayacağım. Türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasıyla birlikte zaten önceden başlamış olan bir ılımlı İslam devletinin işareti veriliyor. Aslında Amerikan mandasına girmiş oluyoruz. Bunu ayıplıyorum, vatandaşlarımızın da gerekli tepkiyi göstermiyor olmalarından çok üzülüyorum. Herkes kapansa ben kapanmam. Bunun için kanımın son damlasına kadar da bir Atatürk çocuğu, bir Cumhuriyet çocuğu olarak savaşırım."

Ünlü müzisyen Fazıl Say'ın Türkiye'nin ılımlı İslam cumhuriyetine dönüştürülmesi endişesini dile getirerek ülkeyi terk etmekten söz ettiği hatırlatıldığında iise Öztürk, "Çözüm o değil. Burada kalıp bu vatan için, bu topraklar için nasıl zamanında bir sürü askerimiz, bir sürü sivil vatandaşımız bu topraklar için savaşıp özgürce, kardeşçe yaşamak istediyse, bizim de aynısını yapmamız gerekiyor. Ben buradan giderim, yok öyle birşey. Türküz, bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz" dedi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: