Aslan Ailem'de aşk galip geldi!

Başrollerini Burcu Özberk, Akın Akınözü, Ferdi Sancar, Bora Akkaş, Fırat Altunmeşe, Zerrin Sümer, Benian Dönmez, Hakan Salınmış, Eda Şölenci, Ceren Taşçı, Furkan Kızılay, Levent Özdilek, Mehmet Şeker, Aydan Koptur, Defne Erşen, Can Kolukısa ve Seray Sever'in rol aldığı ‘Aslan Ailem’ dizisinde geçtiğimiz hafta aşk galip gelmişti.

Dizi Galeri

Aslan Ailem'de aşk galip geldi! TRT1 ekranlarının Pazar akşamlarının keyifli, romantik, sıcacık aile dizisi Aslan Ailem'in 18. bölüm ilk fragmanı yayınlandı.

Aslan Ailesi’nin, Pelin ve Umut’un geleneksel evlilik hazırlıkları için kurduğu hayallerin, yurt dışından gelen ve diziye dün gecce katılan Pelin’in sosyetik annesi Suzan (Seray Sever) ile bambaşka maceralara sürüklenişi, işler bozulurken Pelin ve Umut’un aşklarının galip gelmesi ve Burcu ile Murat’ın daha da yükselen aşk romantizmi damga vurdu.

ES Film’in yapımcılığını üstlendiği yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı, senaryosunu Ayça Mutlugil’in yazdığı dizide pazar akşamı neler oldu:

Pelin ve Umut’un evlilik hazırlığı Burcu’yu ve Sevgi’yi hayallere sürükledi…

Umut'un canlı yayında aşkını itiraf etmesinden sonra Pelin ve Sevgi, Burcu’nun odasında, Umut ise kardeşleriyle Gayret’in odasında aşklarını konuştular… Bu konuşma sırasında kızlar tayfası romantik evlilik teklifi, tek taş yüzük, gelinlik, evlilik ve balayı seremonisi hayali kurdular. Burcu Murat’la nikâhını ve üzerinde gelinlikle kendini hayal ederken, Sevgi de Gayret’le ilgili hayaller kurdu. Umut’un olduğu odada erkekler tam tersini, sakin, aile arasında sıradan bir merasim düşünüyordu.

Hatice’nin geleneksel evlilik hayalini Suzan bozdu…

Hatice, hayallerinde oğlunu geleneksel yollarla evlendirmeyi planlarken, Pelin’in sosyetik annesi yurt dışından çıkıp geldi. Ve kızına sosyetik, cemiyetten bir aileye gelin gitmesi dışında bu evliliğe onay vermeyeceğini söyledi. Ve Pelin durumu kurtarmak için bir yalana başvurarak Umut’un ailesinin soylu bir aile olduğunu söyledi. Umut’tan ise ailesine birkaç günlüğüne bu numarayı yapması için ricada bulundu. Sonrasında macera dolu olaylar birbirini takip etti.

Burcu’dan aileye sosyete dersiyle gelen kıyafet yarışması ve jürisi…

Aslan Ailesi, oğullarının mutluluğu için sosyete gibi davranmayı kabul etti… Burcu, bu görevi üstlenerek onlara yemek, konuşma, yürüme ve kıyafete kadar cemiyet ve sosyete kuralları dersi verdi. Ve bu haberi alan Ece de eve damladı. Evde kıyafet ve stil yarışması yapılarak, Mutlu, Ece, Burcu ve Sevgi’den oluşan jüri kuruldu.

Burcu’dan geccenin bombası; “Ben Murat’ın eşiyim!”

Tanışma geccesi tüm aile sosyeteye taş çıkartıcasına Suzan’la tanıştı. Ve tüm gayretleriyle onu etkilemeyi başardılar… Ece’nin de kaldığı bu tanışma geccesinde Burcu, Murat’ın eşi olduğunu söyledi… Ve aşklarını ballandıra ballandıra anlattı.

Umut ve Pelin son dakika ayrılıktan döndüler…

Ancak ertesi gün işler karıştı. Çünkü Suzan çiftliğe pat diye geldi ve günün sonunda ortalık birbirine girdi. Suzan kızları ve Hatice’yi güzellik salonuna sürükledi ve Hatice'ye botoks yaptırdı. Hatice güzellik salonundan bambaşka bir kadın olarak çıktı ve bir süre konuşamadı. Fakat günün sonunda Aslan Ailesi'nin gerçek yaşantısı ortaya çıkınca Suzan sinirlenerek eve döndü. Bütün bunların ardından Umut, dayanamayarak Pelin’e “Benim ailem bu, ben buyum. Sen ve annen başka türlü düşünüyorsan yol yakınken ayrılalım.” dedi. Annesi ise, Pelin'e ‘Bu evlilik olmayacak. Benimle hemen Fransa’ya geliyorsun.” demesinin ardından Pelin “Gelmem. Çok geç biz evlendik, bir hata sonucu evlendik ve bu başıma gelen en güzel hataydı. Ben onu çok seviyorum. Aslan Ailesi’ne bir fırsat ver ve onları doğal halleriyle tanı lütfen.” derken, Umut da aynı niyetlerle karısının evine gelip ondan vazgeçmeyeceğini söyledi ve birbirlerine sarılarak aşklarını Suzan’a ispat ettiler.

Gayret bitlendi…

Pelin ve Umut’un aile tanışma merasim geccesi Gayret, kardeşinin ondan önce evlenmesi sebebiyle Sevgi’ye gitti. Sevgi ile bir kanka olarak dertleşen Gayret’in tersine, Sevgi de Gayret’le evli, mutlu ve çocuklu olduğu hayalini kurmuştu. Ama bu bir hayaldi ve gerçek olan ise Güneş’in okulda bitlenmesi ve bunun Gayret’e geçmesiydi. Sevgi, kendisini kanka olarak gören Gayret’le hala istediği yakınlığı sağlayamamıştı.

Burcu’ya Murat’tan hediye: Çeyiz sandığı

Dün bölümün finaline yine Burcu’nun Murat ile olan romantik diyalogları damgasını vurdu. Hatice’nin, Umut için açtığı sandıkta çocuklarına yaptığı çeyizleri ballandırarak anlatmasına içerleyen ve duygulanan Burcu, Murat’a “Benim hiç çeyizim olmayacak” demişti. Ve Murat ona sürpriz yaparak, içinde el örmesi patiklerin bulunduğu çeyiz sandığını odasına bıraktı. Murat’ın bu hediyesine ve sandığın içindeki patiklerden birini uzatarak “Bunu hemen giy. Evlenmeyi bekleme.” demesine çok duygulanan Burcu, “Sen benim hayatımdaki en güzel şeysin...” diyerek cevap verdi.


Aslan Ailem 18. bölüm fragmanı yayınlandı.

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: