Aslı Enver'e destek!

Star TV’de Cuma akşamları yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde 'Süreyya' karakterine hayat veren Aslı Enver'in set kaprisleri tartışma konusu oldu.

Magazin

Aslı Enver'e destek! Sevilen dizi İstanbullu Gelin'in başrol oyuncusu Aslı Enver'in sette sorun çıkarmaya başladığı duyulmuştu.

Enver'in sorun çıkarma sebebinin ise rol arkadaşı Özcan Deniz olduğu öğrenilmiş.

Özcan Deniz'e tahsis edilen karavanın bir benzerinin kendisine de tahsis edilmesini isteyen Aslı Enver'i bu isteği sosyal medyanın tartışma konusu oldu.

Aslı Enver'in set kaprisleri!

Aslı Enver'in set kaprisleri!İşte bu durum hakkında Twitter'da paylaşılan tweetlerden bazıları:

"Özcan Deniz kim? Burun çekerek rol keser yıllarca; buna oyunculuk dersiniz. Aslı Enver son derece haklı talebinde. İş Kanunu’na aykırı yapılan şey. Ayrımcılık resmen."

"Eşitlik, hak, hukuk gibi kavramlar bir anlam ifade etmiyor artık çoğu kişiye maalesef."

"Kadın haklarına pozitif ayrımcılık yapan biri olarak söylüyorum: Bu konu sette kadın-erkek değil; kıdem, şöhret, projedeki önem meselesi… Ama kadın olduğu için değil, her sette olması gereken karavan, bekletmeme, iyi yemek, uyku saati, insanca şartlar, herkeste olmalı!"

"Bir erkekle aynı şartlarda çalışmak isteyen kadının hakkını aramasına kapris diyorlar."

Konu magazin gündemine geldikten sonra Aslı Enver'e oyuncu arkadaşı Zeynep Beşerler'in de yer aldığı pek çok kişi destek verdi.

Başarılı oyuncuya destek veren oyuncu arkadaşları, bu durumun kapris değil, bir hak arama mücadelesi olduğunun altını çizdiler.

İstanbullu Gelin'de sır perdesi açılıyor!

İstanbullu Gelin'de sır perdesi açılıyor!Milliyet.com.tr’nin Molatik sayfasında Rüya Salik’in kaleme aldığı “İstanbullu Gelin setinde Aslı Enver’in yaptığı kapris değil, hak aramak!” başlıklı yazıda bakın durum nasıl ifade ediliyor:

"Bugün gazetelerde çıkan habere göre Aslı Enver, İstanbullu Gelin’in setinde ‘kapris yapmaya’ başlamış. Nedir bu kapris? Haberin ilerleyen satırları şöyle diyor: “Aslı Enver, sette partneri Özcan Deniz’e yapılan muamelenin aynısını görmek istiyor. Deniz’e tahsis edilen karavanın bir benzerinin kendisine de verilmesini talep ediyor.” Pardon da, bunun neresi kapris? Kadın basbayağı eşitlik istiyor, eşitlik!

Kadın-erkek ayrımcılığında son nokta!

Bugüne kadar onlarca, yüzlerce ayrımcılık haberi okudum da; bu kadar aleni yapılanına ilk kez şahit oluyorum! Neymiş efendim; Aslı Enver, sırf partneri Özcan Deniz ile aynı muameleyi görmüyor diye kapris yapıyormuş!

Pardon da, bunun neresi kapris?

Kadın eşitlik istiyor, eşitlik!

Hangimiz böyle bir durumdan hoşlanır ki?
Gazetede çıkan habere göre Aslı Enver, İstanbullu Gelin’in setinde Özcan Deniz’e tahsis edilen karavanın bir benzerinin kendisine de verilmesini istiyormuş.

Ayrıca kendisinin saatlerce bekleyip Özcan Deniz’in sahne hazır olduktan sonra gelmesinden de oldukça rahatsızmış!…

Bundan doğal ne olabilir? Hangimiz böyle bir durumdan hoşlanırdı ki?

Kapris ne demek? TDK’ya sordum

Akşam Gazetesi, Aslı Enver’in çok normal olan bu isteklerine ‘kapris’ sıfatını takmış. Bu kelimenin anlamını acaba ben mi yanlış biliyorum dedim, açtım sözlüğe baktım. TDK’ya göre ‘huysuzluk’ anlamına geliyormuş…

Hayır, Aslı Enver’in yaptığı huysuzluk değil, net bir şekilde hak aramaktır!

Peki sizce kim haklı?"

Aşk acısı Aslı Enver'i eritti!

Aşk acısı Aslı Enver'i eritti!

Bunlarda ilginizi çekebilir: