Assos’ta tarih kokan bir tatil…

Antik çağdan günümüze kadar hem ismiyle hem de tarihi dokusuyla gelmesi başarmış Assos sakin ve huzurlu bir tatil noktası…

Diğer Haberler

Assos’ta tarih kokan bir tatil… Behramkale olarak da anılan Assos, Kuzey Ege’nin en güzel noktalarından biridir. Sakin koyları ve taşın hakim olduğu mimarisiyle tatilcilerin beğenisini kazanmıştır. Sit alanı olan köy yıllardır orijinal yapısını korumayı başarmıştır.

Assos’da gezerken çağlar öncesine seyahat edeceksiniz. Antik limanın kalıntılarını gördüğünüzde kendinizi o dönemde bir balıkçı olarak hayal edebilirsiniz. Hemen karşınızda yer alan Midilli Adası ise uzansanız değeceksiniz hissi verebilir.

Assos’a gittiğinizde kenti çevreleyen surları, 9. yüzyıl boyunca mezarlık olarak kullanılan Nekrapol’ü, kentin en yüksek noktasında bulunan Athena Tapınağı’nı , Agora’yı ve Amfi tiyatroyu ziyaret etmeden dönmeyin.

Assos’a özel ürünler arasında Ayvacık Halısı ve Assos Taşı bulunmaktadır.

Denize girilebilecek koyları, Kadırga Koyu, Koruoba, Sivrice, Sokakağzı ve Assos Liman’dır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: