At kestanesi yağının faydaları!

At kestanesinin yağı çıkartılarak kullanılan bu yağ, sağlık açısından bir çok alanda kullanılan bir çeşit yağ türüdür. İşte o alanlar...

Kadın

At kestanesi yağının faydaları! At kestanesi yağı güzellik, sağlık ve daha pek çok alanda kullanılan bir bitki türüdür. Son zamanlarda kozmetik alanlarda kullanımı yaygınlaşan at kestanesi yağı, ülkemizde de artmaya başladı. At kestanesi yağının faydalarını merak ediyorsanız; sizler için derledik...

Varisleri tedavi eder
At kestanesi yağı kan dolaşımını düzenlediği için, varis oluşumuna ve damar çatlağına iyi gelmektedir.

Güneşin zararlı ışınlarından korur

Kullanmış olduğumuz bir çok güneş koruyucu kremin içerisinde at kestanesi yağı bulunmaktadır. Bu yağı cilinize sürerek güneş koruyucu etkisinden faydalanabilirsiniz.

Cildi gençleştirir
Özellikle kan dolaşımını arttıran at yağının cilde faydası oldukça büyüktür. At kestanesi yağından gün içerisinde cilde birkaç damla damlatılıp masaj yapılırsa kan dolaşımını hızlandırdığı için hücrelerinde hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır.

El ve ayaklarda meydana gelen şişkinliği alır
At kestanesi yağı el ve ayaklara sürüldüğünde kan dolaşımı arttırdığı için meydana gelen şişlikler hızlı bir şekilde iner.

At kestanesi yağının saça faydaları
Kozmetik bir çok alanda kullanılan at kestanesi yağının saça da bir çok faydası bulunmaktadır. At kestanesi yağının saça faydaları şu şekildedir;

Saç dökülmesini engeller
Saça belli miktarda sürülen at kestanesi yağı, kafa derisinde yer alan kan dolaşımını arttırdığı için saç köklerini besleyerek saçın dökülmesinin önüne geçer.

Kepeklenme sorunu çözer
Saç derisinde meydana gelen kabuklanma ve kepeklenmeyi at kestanesi yağının geçirdiği bilinmektedir. Şampuanınıza ekleyeceğiniz birkaç damla at kestanesi yağıyla bu sorununuzu tedavi edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: