ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NDA 3 ALTIN MADALYA BİRDEN!

Milli atletler Gülcan Mıngır, Polat Kemboi Arıkan ve Nevin Yanıt Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazandılar...

Magazin

ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NDA 3 ALTIN MADALYA BİRDEN! Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 3000 metre engellide Gülcan Mıngır, altın madalya kazandı..
8. kulvarda başladığı yarışta kendine ilk grupta yer bulan milli atlet, yarışın bitmesine bir tur kalaya kadar ikinci sırada koştu. Son turun başlarında ilk sıraya yükselen Gülcan Mıngır’ın hemen arkasındaki rakibi Ukraynalı Svitlana Shmidt’in tüm çabaları yetersiz kaldı ve milli atlet, 9:32.36’lık derecesiyle altın madalyayı boynuna taktı.

Helsinki Olimpiyat Stadı’nda devam eden şampiyonada 10 bin metre finalinde milli atlet Arıkan piste çıktı. Yarış başladıktan sonra ilk gruba yerleşen milli atlet, kontrollü bir yarış götürdü.
Bir süre dördüncü sırada koştuğu yarışta daha sonra ilk sıraya yükselen ve birara rakipleriyle arasındaki farkı açan Arıkan, yarışın bitimine 13 tur kala Portekizli Rui Pedro Silva ile çekişmeye başladı. Rakibinin üçüncü sıraya gerilemesiyle liderliği yeniden ele alan milli atlet, 6 bin metreyi ilk sırada tamamladı. Daha sonra ilk 3 sırada gidip gelen Arıkan, 8 bininci metreye 22:52.60’lık dereceyle girdi. Son tura İtalyan Daniel Meucci ile çekişerek giren milli atlet, finiş çizgisini 28:22.27’lik zamanıyla birinci geçti ve şampiyon oldu.
Son olarak bayanlar 100 metre engelli finalinde Nevin Yanıt, 12.81'lik derecesiyle birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: