Avokadonun güzellik etkisi!

Avokadoyu hem yiyerek hem de maske yaparak cildinize, vücüdunuza ve saçınıza uyguladığınızda kısa zamanda gözle görülen güzelliğinize inanamayacaksınız.

Kadın

Avokadonun güzellik etkisi! Pahalı kremler, maskeler artık geride kaldı. Yerini organik ve doğal ürünler aldı. Gündemin en önemlisi artık "süper avokado".

Avokado yaklaşık 20 vitamin ve mineral içermektedir. İçerisinde A, C ve E vitaminlerini içerdiği için deri sağlığımızı korumaktadır. Cilde uygulandığında cildinize yumuşaklık ve esneklik kazandırmaktadır.

Avokadonun sizin için bitmek bilmeyen yararları:

1. Kilo kontrolünü sağlar.
2. Göz sağlığında etkilidir.
3. Kalbi korur.
4. Kanser riskini azaltır.
5. Ruh halinizi dengeler.
6. Sindirim sisteminizi korur.
7. Kolestrolünüzü azaltır.
8. Saç ve cildinizi yumuşatır ve korur.

Doğal avokado maskesi sayesinde cildiniz yumuşatır, kırışıklarınızın düzelmesinde yardımcı olur ve cilde esneklik kazandırır. Mucizevi etki için avokado maskesini evinizde yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.


Maske için:
1 adet avokado
1/2 yulaf unu
1/2 çay kaşığı bal
1 yemek kaşığı süt

Avokadoyu kabuklarından sıyırdıktan sonra blenderdan geçiriniz. Temiz bir kaba koyup, yulaf ununu kattıktak sonra içerisine balı ekleyiniz. İçerisine süt konulduktan sonra karıştırınız ve temiz cildinize uygulayınız.

Avokado maskesini haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Maskenizi 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Kısa zamanda cildinizin ne kadar sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu görüceksiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: