Avrupa'da destan yazan 12 Genç Adam yurda döndü

Litvanya’da düzenlenen FIBA Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası finalinde Hırvatistan'ı 81-74 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon olup altın madalya alan Genç Milli Takım THY’ye ait bir uçakla Riga’dan İstanbul’a geldi.

Diğer Haberler

Avrupa'da destan yazan 12 Genç Adam yurda döndü Faik KAPTAN/İSTANBUL,(DHA) Letonya'da düzenlenen Baltık Kupası'nı birincilikle noktalayan Yıldız Erkek Milli Takımı da aynı uçakla İstanbul'a döndü.

Genç Milli Takım Atatürk Havalimanı’nda çiçeklerle karşılanırken A Milli Takım Baş Antrenörü Bogdan Tanjeviç ile yardımcısı Nihat İziç de karşılayanlar arasında yer aldı.

Gazetecilere konuşan Genç Milli Takım Antrenörü Taner Günay yaptığı açıklamada gelecekteki 12 dev adamın iskeletini hazırladıklarını belirterek şunları söyledi:

“ İlk olmak çok önemli. Avrupa Gençler Şampiyonluğu bu takıma kısmet oldu. Beş sene önce çıktığımız bu yolda hedeflediğimiz başarılardan bir tanesi de buydu. Önemli olan doğru oyuncularla doğru yere gelmekti. Bunu başarabildiğimiz için hücumda ve savunmada belli prensipleri oluşturarak, herkesi korkutabildiğimiz için çok mutluyuz. Şampiyonluk ve madalya bunları taçlandırdı. 12 güzel çocuğunu yetiştirmiş antrenör, kulüp, öğretmen ve ailelere çok teşekkür ederiz. Biz sadece onların meyvesini aldık. Gelecekteki 12 dev adamın iskeletini kurduk. Amaçladığımız şey bu. 4-5 oyuncunun 2016 Olimpiyat Oyunları'nda oynaması. Ondan sonraki dünya şampiyonasında 98 doğumlularla beraber, bir kadro iskeletinin oluşturulmasıdır. “

Genç Milli Takım Kaptanı Kartal Özmızrak ise şöyle konuştu:

“Duygularımız üst seviyede. Bu gençler kategorisinde hiç başarılamayan bir olaydı. İlk olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah başlattığımız bir adım olur. Arkamızdan çok iyi jenerasyonlar geliyor. Umarım onlar da bizim başardıklarımızı tekrarlarlar. Bir final maçına göre boş tribünlere oynadık ama bütün Türkiye'nin yanımızda olduğunu, gerek sosyal medyada gerekse ailelerimizin bize attığı mesajlarda hissettik. Asla yalnız olduğumuzu düşünmedik. Takım olarak birbirimize kenetlendik.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: