Ayak bakımı kışın daha fazla önemli!

Çatlayan ve kuruyan ayaklar, hele ki topuklar kimin sıkıntısı değil ki! Üzerine düşülüp gerekli bakımları yapılmadığı takdirde bu topuk çatlamaları daha çok derinleşerek ve açılarak, zaman geçtikçe daha ciddi problemler yaratmaya başlar. Yürürken canınız acır ve yürüdükçe o açıklar daha da açılır. Bu durum ilerlediğinde mantar ve daha bilumum çeşitli ayak sıkıntılarına zemin hazırlar. Böyle bir soruna sebebiyet vermemek için ayak bakımı da cilt ve saç bakımı kadar önemlidir.

Kadın

Ayak bakımı kışın daha fazla önemli! Temiz tutulan, ara sıra ılık su ile rahatlaması sağlatılan ayaklar için birçok bakım türü vardır. Özellikle kış aylarında kapalı kalan botlar ve ayakkabılar içerisinde saklanan ayaklar, açığa çıktıklarında nefessizlikten ölecek gibi bir hal almış olurlar. Yorgun ayaklarınızı yirmi dakika kadar bir süre içerisi tuzlu su dolu bir kapta beklettiğinizde tüm yorgunluğunuzu alacaktır. Aynı şekilde şampuan, duş jeli ya da ayak için satılan özel kokulu yumuşatıcılarla da bunu yapabiliriz.

Ve ayak masajı… Ayakaltında bulunan noktaların her bir kısmında vücudumuzun başka bir bölümünü uyarırız. Bu yüzden ayak masajı ciddi açıdan kişiyi rahatlatan en önemli yerdir. Birçok sağlık sorununu bile bu masaj sırasında unutturur.

Topuklarınızı bir ponza yardımı ile törpülerseniz hem topuklarınız çatlamaz, hem çeşitli ayak hastalığına karşın önlem alınmış olur. Aynı zamanda güzel bir ayak görüntüsü olacağı için ayaklarınızı gizlemek zorunda da kalmazsınız. En son olarak ayaklarınızı sık sık vazelin ile mümkünse her gece ovun. Pamuk gibi ayaklarınız olacaktır.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: