Ayak detoksu ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin!

Vücuttaki toksinlerin atılmasına yarayan ayak detoksu hakkında bilinmesi gerekenler haberimizin detayında...

Kadın

Ayak detoksu ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin! Ayak detoksu, zararlı toksinlerin vücuttan atılması olarak bilinmektedir. Bu uygulamayla bağışıklık sistemini güçlendirebilir, ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. İşte ayak detoksu hakkında tüm merak edilenler...

VÜCUTTAKİ TOKSİNLERİN ATILMASINI SAĞLAMAKTADIR

Ayak detoksu için ayak maskeleri, ayak pedleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları vardır. Ayak detoksunun vücudun PH seviyesini daha alkali hale getirmeye yardımcı olduğuna inanırlar. Öte yandan ayak detoksunun çeşitli zararlı organizmaları etkisiz hale getirdiği düşünülmektedir. Bu yöntem birçok sağlık merkezlerinde ya da güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır.

RUH HALİNİZİ İYİLEŞTİRMEYE YARDIMCI OLABİLİR
Sakinleşmek için bir şeyler yapacaksanız başlanması gereken ilk noktalardan biri ayaklardır. Ayaklar, sinir uçları ve ter bezleri açısından zengin olduğundan dolayı vücuttaki detoks ve gerilmenin en ideal yeri gibi görünüyor. Vücudunuzu ya da ayaklarınızı sıcak veya ılık suda ıslatmanın sakinleştirici olduğu da bilinen bir gerçektir. Sıcak ayak detoksu banyoları ayrıca şişmeyi azaltmaya, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve genel sağlığınızı ve ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

KARBONAT VE DENİZ TUZU İLE AYAK DETOKSU
Karbonat ve deniz tuzu etkili bir ayak detoksudur. Bir bardak deniz tuzu ve karbonatı su dolu bir leğenin içerisinde iyice eritin. Suyun ayağınızı sokabileceğiniz sıcaklıkta olmasına özen gösterin. Karbonat ve deniz tuzunu suda erittikten sonra ayaklarınızı bu suyun içerisinde 45 dk bekletin. Her gün bu karışım ile ayak detoksu yapabilirsiniz.

AĞIZ GARGARASIYLA AYAKLARDAKİ MANTAR OLUŞUMUNU ENGELLEYİN
Ağız gargaraları içerisinde yer alan antiseptik maddeler sayesinde ayak detoksu yapmanıza yardımcı olacaktır. Su dolu bir leğenin içerisine iki kapak kadar ağız gargarası ekleyip karıştırın. Bu şekilde ayaklarınızda aynı zamanda mantar oluşumunu da engellemiş olursunuz.

AYAK PEDLERİ İLE AYAK DETOKSU YAPIN

Kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerden veya internet üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz ayak detoksu pedleri satın alabilirsiniz. Ayak detoks pedleri gecce yatmadan önce ayak tabanlarına yapıştırılıyor. Ayak detoksu pedlerinin vücuttaki zehirli maddeleri ve ağır metalleri attığı biliniyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: