Ayas'ı beğendiler, çünkü...

Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi “Ayas”, hem çocuklar hem de ailelerden tam not aldı. Gala gösteriminin ardından özel gösterimlerle aileler ve çocuklarla buluşan “Ayas” yarın tüm sinemalarda vizyonda olacak!

Magazin

Ayas'ı beğendiler, çünkü... “Ayas” hem annelerin hem de çocukların gönlünü fethetti!

Pepee’nin yaratıcısı Düşyeri ve BKM Film imzalı olan film, izleyiciye eğlence ve macera dolu 80 dakika sunuyor. İşte ünlü annlerin görüşleri:

Ebru Şallı: Çok beğendik biz, gayet keyifliydi. Pars da Beren de çok beğendi. Pars’a biraz daha hitap ediyor ama Beren de çok hoşuna gittiğini söyledi. Pars bir Pepee hayranı olarak çok Ayas’ta da çok eğlendi.

Pınar Tezcan Özçapkın: Daha önce de Pepee vardı hayatımızda, ondan alışık olduğumuz bir sistem var aslında. Düşyeri’nin çok eğitici çizgi filmleri var. Ayas da bunlardan bir tanesi olmuş. Filmde ülkemizin tanıtılması ve çocuklara günlük hayatta uyulması gereken kuralları, bilgileri öğretmesi çok güzel.

Leyla Bilginel: Ayas çok eğlenceli bir film olmuş, çocuklara da çok keyifli vakit geçirtiyor. Filmdeki ‘Teyze oğlu’ gibi ifadeler çok güzel, şimdi hiç öyle şeyler olmadığı için izlerken Kayra’nın da benim de çok hoşuma gitti. Kayra’nın en iyi anlaştığı bir teyze oğlu var, sanırım büyük bir ihtimalle bizde de ‘teyze oğlu’ kelimesinin kullanımı başlayacak yakında Ayas’la beraber.

Nurgül Yeşilçay: Ayas karakteri mükemmel olmuş. Müzikler çok enteresan. Çok güzel ve eğlenceli bir film çıkmış ortaya. Emeğe geçen herkesin ellerine sağlık.

Yeliz Yeşilmen: Ayas, özellikle çocukların Türk örf ve adetlerini öğrenebilmeleri açısından çok güzel sahneler barındırıyor. İtfaiyeyi ve dinozorları anlatıyor, aradaki türküler de ayrı bir güzellik katmış filme. Biz Asya’yla çok eğlendik.

Bunlarda ilginizi çekebilir: