AYDAN ŞENER ÇARŞAFA GİRDİ

Aydan Şener ve Soner Arıca'nın başrolde oynadığı 'Çılgın Yenge' adlı oyunun basın tanıtımı Profilo AVM'de yapıldı.

Magazin

AYDAN ŞENER ÇARŞAFA GİRDİ Kayserili tutucu bir amcanın ölen kardeşinden kalan mirası yeğenlerine paylaştırmak için İstanbul'a gelmesi ve kaza geçirip bir homoseksüelin kanını aldıktan sonra kişilik değiştirmesiyle gelişen olayların anlatıldığı oyunun en ilginç detayı Aydan Şener'in çarşaf giymesi oldu. Şener, oyunda biri muhafazakar, çarşaf giyen, diğeri de frapan ve modern olan Nudiye ve Cudiye adlı iki kız kardeşi canlandırıyor.

Oyuncu koçluğunu Sümer Tilmaç'ın yaptığını söyleyen Şener, 'Nudiye ile Cudiye birbirine tamamen zıt karakterli ikiz kardeşler. Bir oyuncu için böyle bir rol avantajdır. Ben de rolü hemen kabul ettim' dedi. Türkiye'de türbanın tartışıldığı bugünlerde çarşafa büründüğü için gelecek tepkileri normal karşılayacağını söyleyen Şener, 'Bu oyun 45 sene önce yazılan bir oyun. O zaman böyle şeyler sorun olmamış, şimdi mi sorun olacak? Tezatlıklar ortaya daha iyi çıksın diye çarşaf giyiyorum, türbanla da olabilirdi ama oyunun inceliği orada, o zaman komik olmayacaktı. Sonuçta bu çok eğlenceli, çok keyifli bir oyun. Bunu abuk subuk yerlere çekmemek gerek. Hepimiz Atatürk çocuğuyuz, Atatürk ilkeleriyle yaşamak istiyoruz, onun için bu güzel oyunu bu tür tartışmalara alet etmeyelim' diye konuştu. Şener, çarşafı en son Çalıkuşu dizisinde giydiğini de belirtti. (Kelebek)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: