Ayhan Sicimoğlu renkleriyle Akasya’daydı

“Ayhan Sicimoğlu ile Renkler” programıyla geniş bir kitle tarafından izlenen müzisyen, TV programcısı, radyocu Ayhan Sicimoğlu; Akasya’da sevenleriyle buluştu. Sicimoğlu keyifli söyleşide seyahatlerinden dünya mutfaklarına, müzikten programcılığa dek pek çok konuya değindi.

Kültür-Sanat

Ayhan Sicimoğlu renkleriyle Akasya’daydı “Akasya Sonbaharda da Güzel” sloganıyla Eylül ayında birbirinden ilginç etkinliklerin gerçekleştirildiği Akasya, adeta “on parmağında on marifet” olan bir ismi ağırladı. TV programcısı, müzisyen, radyocu, yazar, dalgıç, yazar, fotoğrafçı ve daha pek çok özelliğiyle tanınan Ayhan Sicimoğlu, Akasya’da sevenleriyle bir araya geldi. Keyifli ve ilgi çekici bir söyleşiye konuk olan Sicimoğlu; müzik hayatından başlayarak seyahatleri, dünya mutfaklarına ilgisi, televizyon ve radyo programlarına dek farklı konularda, ilginç anekdotlar aktardı.

Son yıllarda çeşitli televizyon kanallarında “Ayhan Sicimoğlu ile Renkler” adlı gezi-kültür programını yapan ve kurduğu “Latin All Stars” grubu ile hem stüdyo hem de sahne performanslarını sürdüren Sicimoğlu, özellikle Küba’ya olan ilgisini şu sözlerle ifade etti: “Küba’ya tam sekiz kez gittim. Küba hiçbir yere benzemiyor. Küba, 1960 yılında buzdolabına konmuş orada kalmış bir et gibi aynı şekilde duruyor. Ne zaman Batı dünyasının büyük firmalarını görürseniz işte o zaman Küba biter”.


Dünyada pek çok farklı ülkede yaşadığını da anlatan Sicimoğlu şunları söyledi: “Londra'nın güneyinde Bournemouth diye bir şehirde yaşadım. Oradan Londra. Sonra beş sene İtalya. En uzun 10 sene New York'ta oturdum. Hayatımın 25 senesi yurtdışında geçti. En çok sevdiğim New York olmuştur, zordur ama kültürel olarak en canlı şehirdir orası. Başlı başına bir dünya başşehridir. İstanbul'un böyle olması gerekirdi, New York oldu”.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: