Aykut Kocaman ve Dirk Kuyt basın toplantısı düzenledi

Uğur DEMİRKIRDI/ ROMA,(İtalya),(DHA) - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve futbolculardan Kuyt, Lazio maçı öncesinde Olimpiyat Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Diğer Haberler

Aykut Kocaman ve Dirk Kuyt basın toplantısı düzenledi Aykut Kocaman, "İlk maçı istediğimiz gibi bitirdiğimizi söyleyebilirim. İki farklı skorlar arasındaki en iyi olanı aldık. Yarın için bu skorun küçük de olsa bize bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Önce çeyrek finali gördük şimdi yarı finali, kulüp tarihimizdeki ilk yarı finali görme arzusu ve azmindeyiz. Kolay değil, çok zor olacak. Galatasaray-Real Madrid maçı bunu gösterdi. Real Madrid gibi bir takıma bile 3-0'ın yetmeyeceğini gösterdi. Karşımızda çok iyi bir İtalyan ekibi var. Mücadelemizi yapacağız, umarım turu geçen taraf biz oluruz" dedi.


Sahaya çıkacak kadro ile ilgili bilgi verip veremeyeceği sorulan Kocaman, "Şu an bir şey söylemem çok doğru olamaz. Çünkü 24 saatten fazla bir zaman var. 4-5 futbolcumuzun sağlık sorunları var. Onların durumuna bakacağız. O yüzden kadro ile ilgili hiçbir şey söyleme şansına sahip değilim" diye cevap verdi.


Salih Uçan için ise Aykut Kocaman şöyle konuştu: "Şunu dile getirmek isterim, çok büyük bir aksilik olmazsa Fenerbahçe'yi temsilen yüzlerce maç oynayacak. O yüzden genç bir isim için Salih'ten önce, Salih'ten sonra diye yorum veya eleştiri yapılmamalı. Daha da olgunlaşmasını beklemeliyiz. Allah sakatlık vermezse çok uzun süre Fenerbahçe'nin faydalanacağı bir isim. O yüzden çok sık bir şekilde tartışılmamalı, buna dikkat etmeliyiz."


SEYİRCİSİZ MAÇ BİZİM İÇİN KÜÇÜK DE OLSA BİR AVANTAJ


Evinde oynayan takımların genel olarak daha başarılı olduğunu dile getiren Aykut Kocaman, "Ev sahibi takımların başarısında en önemli bir etken de taraftarlar. İtici güç taraftardır. İtalyan taraftarların tutkusu ve etkisi bize benziyor. Seyircinin olmaması bizim için küçük de olsa bir avantaj olarak gözüküyor" diye konuştu.


KUYT: "AMSTERDAM'DAKİ ARKADAŞLARIM BİZİM ORAYA GELMEMİZİ BEKLİYOR"


Hollandalı futbolcu Dirk Kuyt ise şunları söyledi: "Şu an Lazio maçına konsantre olmak gerekiyor. Yarı final ve sonrasını konuşmak, düşünmek istemiyorum, bunu sevmiyorum. Ama Lazio'yu yendiğimiz ilk maçtan sonra Liverpool takımından arkadaşlarım kutlama mesajı attı. Sadece Liverpool değil, Hollanda'dan kutlama mesajları geldi. Diğer takım arkadaşlarıma da tebrikler geldi. Amsterdam'daki arkadaşlarım bizim oraya gelmemizi bekliyor. Yarınki maç bizim için bir final olacak. Bundan sonraki maçların tamamına bir final gözüyle bakıyoruz. Fenerbahçe tarihindeki ilk yarı finali görmek istiyoruz. Önce çeyrek finali gördük şimdi yarı finali, kulüp tarihimizdeki ilk yarı finali görmek için mücadele edeceğiz."


Futbolda yaşanan ırkçılıkla ilgili soru üzerine Kuyt, "Irkçılık tabii ki futbolda çok büyük bir sorun. UEFA'nın da söylediği gibi buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Bizim, takım olarak bu soruna nasıl bir şekilde yardımcı olacağımıza gelince, elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Üzerimizi düşen her şeyi yapmalıyız. Ama sadece biz oyuncular olarak ne yapacağımızı konuşmaktan ziyade, bizden daha yukarıda olan kişilerin üzerinde durması gereken bir konu" yorumunu yaptı.

Teknik direktör Aykut Kocaman ise ırkçılık konusunda şu değerlendirmeyi yaptı: "Evrenin hiçbir yerinde ırkçılık düşünülmemesi gerekir. Bu sorunun sorulması bile abes. Futbolculara ve teknik adamlara burada bunu soruyorsunuz, insanlığın geldiği noktada ırkçılığın konuşulmaması gerekir. Benim düşüncem bu."

LAZIO TEKNİK DİREKTÖRÜ PETKOVIÇ: TURU GEÇME ŞANSIMIZ YÜZDE 50'DEN DE AZ

Esma ÇAKIR/ROMA, (DHA)- UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe'yle rövanş maçına çıkacak olan Lazio'nun teknik direktörü Vladimir Petkoviç, turu geçme şanslarının yüzde 50'nin de altında olduğunu dile getirdi.

Roma Olimpiyat Stadı'nda yarın gerçekleşecek karşılaşma öncesi, kulübün Formello'daki tesislerinde mavi-beyazlı oyuncu Antonio Candreva'yla birlikte basının karşısına çıkan Petkoviç, son dönemlerde takımını formda gördüğünü belirtti. Bunun kendisine güven verdiğini vurgulayan Petkoviç, "Fenerbahçe karşısında erken golü bulmaya çalışacağız" dedi. Yollarına UEFA Avrupa Ligi'nde devam etmek istediklerini anlatan deneyimli teknik adam, "Yarın en iyi 11'imi sahaya çıkaracağım. Bu sene iyi işler yapmışken Avrupa Ligi'nden vazgeçmeyi arzu etmiyoruz" diye konuştu.

Hangi takımın daha iyi olduğunu, iki maçın ardından 180 dakika sona erdiğinde anlayacaklarını ifade eden 59 yaşındaki çalıştırıcı, "Fenerbahçe çok iyi bir takım. İyi ve hızlı hareket eden forvetleri ve oyuncuları var. Daha yüksek seviyelerde yer almayı hak eden bir takım. Ancak ben kendi takımıma odaklandım. Turu geçme şansımız yüzde 50'nin altında olsa da iyi bir sonuç almak için savaşacağız" diye sözlerini sürdürdü.

Daha önceki açıklamasında, sakat ve cezalı oyunculardan dolayı takım kuramamaktan endişe duyduğunu dile getirmiş olan teknik adam, son dönemlerde çok kart görmelerini, "Bu her zaman benim oyuncularımın değil, hakemlerin de suçu olabiliyor" diye yorumladı. Petkoviç, maçın seyircisiz oynanacak olmasını ise, "Bir yanımız eksik kalacak" diye değerlendirdi.

Öte yandan mavi-beyazlı başkent ekibi, Roma Formello sayfiye bölgesinde yaptığı antrenmanla Fenerbahçe maçının hazırlıklarını tamamladı. Antrenmanın bir bölümü basına açık gerçekleştirildi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: