"Ayla" 17. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali'nin açılış filmi oluyor!

Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 26 Kasım Pazar akşamı Frankfurt Zoo Palas'ta başlıyor.

Kültür-Sanat

"Ayla" 17. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali'nin açılış filmi oluyor! Festival Hessen Eyaleti Başbakanlığı, Frankfurt Belediyesi. T.C Frankfurt Başkonsolosluğu, T.C Frankfurt Kültür Ateşeliği Desteği ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde gerçekleşiyor. Festival Kültürlerarası Transfer Derneği ve Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı’nın konuşması ile başlayacak.

Oyuncular Şebnem Schaffer ve Gökhan Mumcu’nun sunuculuğunu üstleneceği gecede Unutulmayanlar bölümünde tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın’ın vefa ödülü kızı Günfer Günaydın Demirkan’a verilecek.

Bu yıl kaybettiğimiz sanatçıların anılmasının ardından Yaşam Boyu Onur Ödülleri Bahar Öztan, Mahmut Cevher ve yapımcı Abdurrahman Keskiner’e takdim edilecek.

Keman sanatçısı Ceren Aksan kemanı ile son dönemin popüler sanatçısı Ziynet Sali şarkıları ile festivalin açılış gecesinde sahne alacaklar. 40’ın üstünde Türk, Alman ve Avrupa filmlerinin yanı sıra, belgesel ve kısa film gösterilirken festivalin açılış filmi En İyi Yabancı Film Oscar aday adayı Can Ulkay’ın yönettiği ‘’ Ayla ‘’ filmi olacak.

Ertem Eğilmez sineması panelinde Biket İlhan, Fehmi Yaşar ve Murat Şeker konuşmacı olarak katılacaklar. Festival boyunca İlhan Şeşen ve Özay Fecht konserleri yanında Yeşilçam Şarkıları gecesi ile Frankfurt ve çevre şehirlerdeki gurbetçi vatandaşlarımız film ve müziğe doyacak.

17. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivalinin 01 Aralık da ki ödül gecesini ise Wilma Elles sunacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: