AYLİN SELÇUK'A BÜYÜK ONUR...

Alman ''Bild der Frau'' adlı dergi tarafından Türk kızı Aylin Selçuk'a (19) ''Güçlü ülke için güçlü kadın'' ödülü verildi.

Magazin

AYLİN SELÇUK'A BÜYÜK ONUR... ''Deukische Generation'' adlı derneğin kurucusu olan Selçuk, dergi tarafından seçilen ülkenin 5 güçlü kadını arasında gösterilerek 10 bin avroluk ödüle layık görülmüştü.

Axel-Springer yayın evinde düzenlenen ve Aile, Kadın ve Gençlik Bakanı Ursula von der Leyen'in de katıldığı ödül töreninde Selçuk'a, bu ödül ile birlikte, projesi için kullanması amacıyla 10 bin avroluk para ödülü de verildi.

Selçuk, dergi tarafından bu yıl 3. kez verilen ödülü bugüne kadar sahip en genç kadın oldu.

Selçuk'a ödülünü veren tanınmış Alman oyuncu Hannelore Elsner, yaptığı konuşmada, Aylin'in, iyi fırsatlar elde edebilmek için yoğun çaba harcayan göçmen gençlerine iyi bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

Selçuk da aldığı ödülden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, derneğin çalışmalarıyla kendisinin ön plana çıktığını, ancak dernek içinde kendisi gibi çalışan çok sayıda arkadaşının bulunduğunu ifade etti.

Selçuk, ''Gençlerde potansiyel var. Bu potansiyelin ortaya çıkartılması gerekiyor. Yıllar sonra göçmenlerin sayısı daha da artacak. Bu nedenle kendimizi bu konuda sorumlu hissetmemiz gerekir'' dedi.

Bakan Leyen de konuşmasında, ''Burada gerçekten de olağan üstü 5 kadın var. Hepsi örnek teşkil ediyor ve bizlere bu tür çabaların, her şeyin iyiye gitmesi için gerekli olduğunu gösteriyor'' ifadesini kullandı.

Selçuk'un yanı sıra Tatjana Kreidler, Brigitte Maas, Sabriye Tenberken ve Rose Volz-Schmidt de hazırladıkları projeler için 10 biner Avro aldılar.

Derginin okuyucuları tarafından seçilen Sabriye Tenberken ayrıca Okuyucular Özel Ödülü 30 bin avroyu aldı.
Vatan

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: