AZİM ABİDESİ

Sezonun son Grand Slam'i Amerika Açık'ta görev yapan, 75 top toplayıcıdan biri olan Kelly Bruno, tenis tarihine, 'ilk ampute top toplayıcısı' olarak geçti.

Magazin

AZİM ABİDESİNadir görülen doğum hatasıyla doğan Kelly, henüz 6 aylıkken sağ bacağını dizden aşağı kaybetmek zorunda kaldı. Ama hayallerini iptal etmeyen ve hayattan umudunu kesmeyen Kelly Bruno, sağ bacağından bir dizi operasyon geçirdi ve ayağına protez taktırdı.

Küçüklüğünden beri atlet olmak isteyen 24 yaşındaki Bruno, birçok paralimpik (engelli) şampiyonalara katılarak dereceler yaptı ve bu yıl Dünya Triathlon Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak, hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

'KEŞKE TENİS OYNAYABİLSEYDİM'
Sezonun son Grand Slam'i Amerika Açık'ta görev yapan, 75 top toplayıcıdan biri olan Kelly Bruno, tenis tarihine, 'ilk ampute top toplayıcısı' olarak geçti.

Haziran ayındaki, top toplayıcı seçmelerinde 300 kişinin arasından sıyrılmayı başaran Kelly, seyircilerden de olumlu tepki aldığını şu sözlerle açıklıyor:

'Özel durumumu görmelerine rağmen, bir top toplayıcıdan farklı davranmadılar. İşime konsantre olmamı sağladılar ve bana yardımcı oldular'

İlk bakışta diğer top toplayıcılardan bir farkı gözükmeyen Bruno, koşarken değil, daha çok ayakta durunca ağrı hissettiğini ancak bununla yaşamaya alışmak zorunda olduğunu belirtti.

Küçüklüğünden beri tenisi çok sevdiğini söyleyen 24 yaşındaki top toplayıcı, 'Tenisi, tenis oynayanları izlemeyi küçüklüğümden beri çok seviyorum. Ben az da olsa tenis oynayamaya çalışıyorum. Ama keşke tam olarak oynayabilseydim' sözleriyle tenis aşkını dile getiriyor.

Profesyonel atlet olan Kelly, aynı zamanda Kuzey Carolina Üniversitesi'nde tıp öğrencisi olarak tahsil hayatını sürdürüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: