Aziz Yıldırım: 2 Kasım'da Karar Veririz!

Medyanın spor müdürleriyle biraraya gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Yıldırım, yeniden adaylık konusunda konuşmayacağını söylemesine rağmen, bu konuda da çarpıcı sözler sarfetti.

Diğer Haberler

Aziz Yıldırım: 2 Kasım'da Karar Veririz! Medyanın spor müdürleriyle biraraya gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başta Genel Kurul ile ilgili sorulara yanıt vermeyeceğini vurgulayan Başkan Yıldırım, yine de bu konuda da dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Tüzüğü gereği 3 Kasım sabahı bile aday olunabileceğini vurgulayan Yıldırım, aday olmasına karşı çıkanlara da tepki gösterdi. "Aday olurum-olmam bu benim sorunumdur. Başbakan da sandık diyor. Siz Başbakana 'aday olma' diyebilir misiniz?" diyen Yıldırım, ayrıca gündemdeki diğer konulara da değindi.

"BAŞBAKANA 'ADAY OLMA' DİYEBİLİR MİSİNİZ?"

Başkanlığa yeniden aday olup-olmamasıyla ilgili soruları yanıtlayan Aziz Yıldırım, "Yargıtay devam ediyor diye henüz konuşmadık. Bizim dışımızda bizimle ilgili olmayan bilgiler dolaşıyor. Başkan adaylığım ile ilgili konuşmayacağım. 3 Kasım günü bile listeye isminizi yazıp aday olabilirsiniz. Yasal engeli olmayan herkes aday olabilir. Ama Başkan Aziz Yıldırım olamaz yazamazsınız. Bunu kimse yazamaz. Fenerbahçe başkanı atamayla gelmez. Günü geldiğinde karar verip aday olacaksam söyleriz. 15 yıllık başkanlığım benim için onur madalyasıdır. Başbakan da sandık diyor. Siz başbakana aday olma diyebilir misiniz?" dedi.

"2 KASIM'DA KARAR VERİRİZ"

Yıldırım, toplantının ilerleyen anlarında adaylık konusunda yeniden konuştu. Bir soru üzerine "Ayın 2'sinde (Kasım) oturup arkadaşlarımızla konuşup karar veririz. Kimse bu kadar merak etmesin" diyen Yıldırım, isteyenin tüzük gereği aday olabileceğini; Genel Kurul seçerse de Başkan olacağını hatırlattı. Fenerbahçe Genel Kurulu ile geldiğini, onlar isterse gideceğini vurgulayan Başkan Yıldırım sözlerini "Ama aday olma konusu bana ait" dedi.

"KULÜBÜ DIŞARIDAN YÖNETTİRMEM"

Sadece Genel Kurul'a ve Divan Kurulu'na hesap vereceğini de sözlerine ekleyen Aziz Yıldırım, "Kulübü ben yönetirim, dışardan yönettirmem" diye de konuştu.

"SOW ÇALIŞMIYORSA OYNAMAYACAK"

Başkan Aziz Yıldırım, Moussa Sow'un oruç tutmasıyla ilgili yapılan tartışmalara da değindi. Basında iddia edildiği gibi Sow'un oruç tutmasının sorun teşkil etmediğini ifade eden Yıldırım, "Ben 15 yıldır bu kulübü yönetiyorum. Yerli yabancı bir çok oyuncu burada oruç tuttu. Bunları mesele haline getiren basındır. Sow'un oruç tutmasıyla ilgili problem yaşanmadı. Kimse bu kulüpte bu konuları mesele yapamaz" dedi.
Sow'u uyarmayı da ihmal etmeyen başkan Yıldırım, "Ancak çalışmıyorsa oynamayacak. Hoca 13 bin metre koşacak diyor o 9 bin metre koşuyor. Bir gün gelecek bu ayrımlar ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.

"FATİH TERİM TFF BAŞKANLIĞINA SICAK BAKIYOR"

Spor müdürlerinin sorularını yanıtlayan başkan Yıldırım, Fatih Terim'in Futbol Federasyonu Başkanlığına sıcak baktığını belirtti. Terim'in başkanlık için isminin geçtiğine dair iddialara olumlu yaklaşan Yıldırım, "Fatih Terim de başkan olabilir. Federasyon başkanı olmanın şartları neler? Genel Kurul seçiyorsa mesele bitmiştir. Delegelerin sağlıklı seçim yaptığına inanıyorum. Kulüpler Birliği tek vücud hareket etmek zorunda değil. Biri bir aday çıkarır ben oy veririm başkası vermez yada tam tersi. Siyaset sporun dışında olmalı" ifadelerini kullandı.

"DOĞRUYU ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN SAVAŞACAĞIM"

10 sene de geçse, 20 sene de geçse ölmezsem doğrusunu ortaya çıkartmak için savaşacağım. Biz şike yapmadık, şike böyle mi yapılır?

Bunlarda ilginizi çekebilir: