Aziz Yıldırım: Tribünlerde uyuşturucu var!

Fenerbahçe'nin Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım'ın, 'tribünlerimizde uyuşturucu var, ben buradan ihbar ediyorum' şeklinde açıklamaları ile bazı amigolardan şikayetçi oldu.

Diğer Haberler

Aziz Yıldırım: Tribünlerde uyuşturucu var! DEVLET KULÜPLERİ İNCELESİN


- UEFA kriterleri bir yana devletin vergi isteği bir yana (Devlet haklı onu da söyleyeyim) Bu yıl 87 milyon lira vergi ödedik. Buradan devleti göreve çağırıyorum. Tüm kulüpleri incelemeli. Ben bir Türk vatandaşı olarak kim ne kadar vergi veriyor bilmek istiyorum.

- Biz zengin çocuğu olarak gösterildik. Galatasaray gösterildi. Şimdi bugün ise Fenerbahçe'yi geçtik diyorlar. Tabii ki geçebilirler. SPK falan var. G.Saray'ın yaptığı doğruysa SPK bize de yol göstersin kanuna uygunsa biz de yapalım.

G.SARAY BEDAVA STADA KONDU

- Paraları alıyorsunuz, stadı devlet yaptı. Biz o dönemde engel olmadık., Fenerbahçe Türkiye'de yapılan bir stada asla engel olmaz. Çıkıp da o stadyum ile ilgili yorum yapmadık. Stat yapıldı, yolları yapıldı. 800 milyon lira harcandı. Bedavaya devletin yaptığı stada oturdular. Üstüne bir de devletle yapılan hiçbir protokole uymadılar. Stadyum devletin, yapan devlet... Galatasaray bir de devletin yaptığı stadın isim hakkını satarak para kazandı. Şimdi F.Bahçe'yi geçtiler. Ee geçersin tabi...

"TÜRKİYE KUPASI'NA A2 TAKIM İLE ÇIKACAĞIZ"

- Ziraat Türkiye Kupası'nda her maç için futbolcularımıza 250 bin Euro maç başı parası ödüyoruz. Bunlar dikkate alındığında 2 milyon Euro zarar ediyoruz. Eğer bu statü devam ederse gelecek yıl kupa maçlarına A2 takım ile çıkacağız. Bunun altından kalkamıyoruz. Oynadıkça para kazanmamız gerekirken kaybediyoruz. Bir de sürekli maç oynuyoruz. "

"KOCAMAN İLE DEVAM EDECEĞİZ"

- Gelecek sezon için gereken yere gereken oyuncular alınacaktır. Basında çıkan haberlerin aksine teknik direktörümüz Aykut Kocaman ile yola devam edeceğiz...

EN BÜYÜK SORUNUMUZ AMİGOLAR

- En büyük sorunumuz amigolar zamanında bizde hata yaptık, onlara yardım ettik. Fenerbahçe'nin menfaatleri için. Bize Büyük başkan diye tempo tutuyorlardı. Sefa (Genç Fenerbahçeliler Lideri) aslen Beşiktaşlıdır..

- Sefa polise başvurdu bana bir şey olursa Aziz Yıldırım'dan bilirim diye.

- En kötüsü Fenerbahçe tribünlerinde uyuşturucu var. 15-16 yaşında çocuklar var orda, ailelere sesleniyorum çocuklarınıza sahip çıkın.

- Ben Fenerbahçeli olduğum için mutluyum, camia olarak hep doğruları söyledik. Başka kulüplerin başarı ve başarısızlıkları bizi ilgilendirmiyor.

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, mali genel kuruldaki konuşmasında birçok konuya değinirken, Galatasaray ve başkanı Ünal Aysal hakkında sert sözler söyledi.

İşte Aziz Yıldırım'ın konuşmasından önemli cümleler:

- Konuşmama başlamadan önce bütün annelerin 'Anneler Günü'nü kutlarım. Aslında bugün konuşma yapmayacaktım ama bazı mesajlar vermem gerektiğine inanıyorum. Fenerbahçe'nin geleeği ve gündemdeki konularla ilgili konuşacağım. Fenerbahçe büyüyor, büyüyecek de. Ben, 2 yıl daha Fenerbahçe'nin başkanı olarak vazifeme devam edeceğim. Bütün tesisleri Pendik civarında 600 dönümlük bir arazi alıp oraya taşımayı planlıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak gerekli görüşmeleri yaptık. Bütün tesisleri oraya taşıyacağız. Samandıra ve Dereağzı dahil. Bütün branşlara dahil ne varsa her şey oraya taşınacak. Kulüp binası da orada yer alacak. Kenan Evren Lisesi ile ilgili olarak bize peşkeş çekiliyormuş gibi haberler yapıldı. Biz, devlete Kenan Evren Lisesi'nden daha büyük üç tane daha okul yapıp teslim ettik.

"ÖĞRENDİK Kİ DENİZLİ'DE BAZI İŞLER DÖNMÜŞ"

- 2006'dan beri Fenerbahçe'nin sürekli önü kesiliyor. Bunu herkesin anlaması lazım. Davamız sürüyor. Konuşmamam yönünde telkinler alıyorum. Ben de böyle düşünüyorum çünkü hukuka saygımız var. Fakat onlar her gün konuşuyor. Biz, diğer kulüplerin içişlerine dair hiç konuşmadık. 2006'da, Denizli'de şampiyonluğu kaybettik. Sonra öğrendik ki orada bazı işler dönmüş, belgeler var. Üstü kapatıldı.. 2009/10'da benzeri bir travma daha atlattık. Başka bir kulüp olsa bunları atlatamazdı.Biz, Fenerbahçe olarak her düştüğümüzde kalktık ve dimdik ayaktayız.

"BAKAN 'ŞİKE VAR' DEDİ, BURSA ŞAMPİYON OLDU"

- 2009/10 sezonunda son maçı stadımızda Trabzonspor'la oynadık ve şampiyonluğu kaybettik. O maçtan önce bir bakan çıktı ve 'Şike var ve Fenerbahçe şampiyon olacak' dedi, Bursaspor şampiyon oldu. Konu derhal kapandı tabi. Fenerbahçe ne zaman şampiyon olsa 'Şike var' fakat olmadığı hiçbir dönemde yok, öyle mi? Diğer kulüplerin şampiyonlukları incelenmelidir. Her şey ortada. 50 yılın faturası bize çıkarılamaz. 2010/11'de Sivas'ta şampiyon olduk, sonra hapis yattık, şimdi geldik.

"SAVCILAR NEREDE?"

- Galatasaray Başkanı, 'Önümüzü kesiyorlar' diyor. Ortada bir iddia var. Nerede savcılar? Hocamız, 'Alkışlamayacağız' dedi. Değerli bir Galatasaraylı yazar, 'Kocaman yargılanmalı' diyor... 2007'de sahaya su yağdı, hiç kimse bunlardan bahsetmiyor. Her kulübün kültürü var. Zoraki olarak kimseyi sevemezsiniz, alkışlayamazsınız. Galatasaray'da bir gelenek vardır; kendileri her şeyi yaparlar, sonra ellerini uzatırlar... Buraya maça gelecekler, 'Yok nereye oturacağız... Lizbon'a çağırırlarsa ben de maça gelirim bilmem ne' diyorlar. Ben, onların ne olduğunu çok iyi biliyorum. İki sene önce deneyimlerinizden faydalanmak istiyoruz diyenler, şimdi söylem değiştirdi. Fenerbahçe sayesinde para kazanıyorlar. Havuzdan çıkarsak ne olacak? Fenerbahçe, son 10 yılda 366 milyon 771 bin 968 lira vergi ödemiştir. Devleti göreve çağırıyorum; her kulüp incelensin. Bir vatandaş olarak bilmek istiyorum. Bütün kulüpler vergi borcunu ödüyor mu? Devleti göreve çağırıyorum...

"VERGİ ÖDEMEZSEN, F. BAHÇE'Yİ GEÇERSİN TABİ"

- 2006 yılında 'Paramız yok' diye ağlıyorlardı. Fenerbahçe de 'zengin şımarık' olarak gösteriliyordu. Şimdi bugüne geldik 'Büyüdük, Fenerbahçe'yi geçtik' diyorlar. Fenerbahçe kadar vergi ödemezsen geçersin tabi. Eğer Galatasaray'ın yaptığı sermaye artırımı doğruysa, bunu biz de yapalım. 'Bu soygunculuk' diyorlar. Soygunculuk değilse biz de yapalım, soygunculuksa gereği yapılsın. Biz, devlet onlara stat yapacağı zaman destek olduk. Bizden kimse çıkıp da o stada dair yorum yapmadı. Galatasaray, stat konusunda devletle yaptığı hiçbir protokole uymadı. O stat Galatasaray'ın değil devletin stadıdır. Bizim stadımız da devlete ait. Ancak bizim stadımızın arsası bize ait, üstünü de biz yaptık. Senin stadının arazisi devletin, stadı devlet yapmış. İsim hakkı parası sana veriliyor... Bütün tesisler için ne gerekiyorsa ödedik, yaptık. Vergi borcumuzu da kuruşu kuruşuna verdik. İyi ki Fenerbahçeliyim. İddaa'da isim hakkı parası herkese eşit olarak dağıtılıyor. Bizim 30 milyon almamız gerek ama 4-5 milyon alıyoruz. Yayın hakkında da aynı durum söz konusu. Büyümeye çalışıyoruz, bunlarla uğraşıyoruz. Mecburen borçlanacağız. Yayın hakkında da aynı durum söz konusu. Büyümeye çalışıyoruz, bunlarla uğraşıyoruz. Mecburen borçlanacağız. Hakkımız olanları alabilmemiz gerek. Sponsorlara kolaylık getirmek gerek, tam tersine zorlaştırılıyor. Bütün Fenerbahçeliler, kulübe sahip çıkmalıdır. 1 milyon üye hedefliyoruz.

Fenerium'dan dev başarı

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, "3 Temmuz sürecinden" bu yana taraftarın desteğiyle kulübün lisanslı ürünlerini satan Fenerium'un büyük bir başarıya imza attığını söyledi.

Sarı-lacivertli kulübün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen olağan mali genel kurul toplantısında Fenerium'un durumuyla ilgili bilgiler veren Kiğılı, 2009'da göreve geldiklerinde 34 milyon lira olan cironun 80 milyon liraya ulaştığını, ciddi bir karlılık olduğunu belirterek, "Geçen yıl 15 milyon liraya yakın karlılık var. Kulübe de her sene 10-15 milyon lira arasında gelir kazandırıyor" dedi.

2009 yılındaki kongrede göreve geldiklerinde Fenerium'un mağaza sayısının 20 olduğunu, bayilik sistemini kaldırdıklarını ve bugün mağaza sayısının 52'ye ulaştığını anlatan Kiğılı, şöyle konuştu:

"Hızlı bir şekilde büyüyoruz. 21 ilde mağazamız var. Pek yakın gelecekte 81 vilayetin hepsine Fenerium açacağız. 5 bin 100'ün üzerinde ürün çeşidiyle hizmet veriyoruz. Bu işin futbol ve pazarlama tarafı var. Pazarlamayı iyi yaptığınızda milyonlarca dediğiniz bu taraftar kitlesi hazır. Sizi sıcak bir şekilde karşılıyor, alaka gösteriyor. Nitekim 3 Temmuz sürecinden bugüne kadar geldiğimiz noktada gördük ki bu taraftar kitlesi bizi desteklediği müddetçe, doğru ürünü doğru zamanda, doğru fiyata sattığımız müddetçe, bugün ne Galatasaray, ne Beşiktaş, ne Trabzonspor toplasanız bir Fenerium ediyor."

"Fenerium'un değeri 312 milyon lira"

Abdullah Kiğılı, Fenerium'un bugünkü değerinin 312 milyon lira olduğunu açıkladı. Bir değerlendirme şirketine Fenerium'un değerini tespit ettirdiklerini kaydeden Kiğılı, şunları kaydetti:

"Şu an için Fenerium'un değeri 312 milyon lira. 3-5 yıl sonra, bu hızla gidersek 81 vilayette, ilçeler ve kara yolları üzerine yapacağımız yatırımlarla samimi söylüyorum 500 milyon doların üzerinde bir değer kendisini gösterecek. Kendi içimizde büyümeye devam ediyoruz ama görünen bir Fenerium ışığı var, yüzü var. Fenerium çok büyüyor, daha büyümeye de devam edecek ve gelecek Feneriumların olacak."

FENERBAHÇE YÖNETİMİ 2012 YILI FAALİYET VE HESAPLARINDAN DOLAYI İBRA EDİLDİ

FENERBAHÇE Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunun ibrası için oylama yapıldı. Oylamada yönetim kurulu, 2012 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edildi.

Daha sonra üyelerin onayına sunulan 2013 yılı için hazırlanan 173 milyon 212 bin liralık bütçe tasarısı da kabul edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: