AZİZ YILDIRIM'DAN ARDA'YA TEKLİF!

ÖNCEKİ akşam Doğan Yayın Holding CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ’ın evinde yemekteydik. Her sezon sonunda şampiyon olan takımın başkanını kutlamak için verilen bu yemeğin onur konukları Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Başkanı Adnan Polat idi...

Magazin

AZİZ YILDIRIM'DAN ARDA'YA TEKLİF! Yemekte Fenerbahçe Yönetimi’nden Ali Koç ve Ömer Temelli, Beşiktaş Yönetimi’nden Kenan Öner ve Ertunç Soğancıoğlu, Galatasaray Yönetimi’nden de Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ da bulunuyordu.

Mustafa Taviloğlu, Osman Çarmıklı, Ömer Dinçkök, Ömer Sabancı, Ahmet Faralyalı, Tayfun Bayazıt, Ergun Özen’in yanı sıra Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Zafer Mutlu, Hasan Cemal, Tayfun Devecioğlu, İsmet Berkan, Rıfat Ababay, Eyüp Can Sağlık, Necil Ülgen, Aydın Ayaydın gibi gazeteciler de vardı.

Yemek masasında Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören yan yana oturuyorlardı. Tam karşılarındaki sandalyede ise Adnan Polat oturuyordu.

Yemek yeni başlamıştı ki Aziz Yıldırım, Adnan Polat’a, 'Başkan, yemeğe başlamadan önce söyleyeyim, Arda için 15 milyon Euro peşin ödemeye hazırız' dedi.

Başkanların muhatabı başkanlar olur

Adnan Polat, tebessüm etti ve 'Arda, Galatasaraylı, size gelmez' dedi.

Bunun üzerine Yıldırım, 'Yarım saat görüşme için izin verin, Arda istemezse zaten olmaz' dedi.

Polat karşı teklifini getirdi: 'O zaman biz de Gökhan Gönül ile konuşalım.'

Aziz Yıldırım, 'Bırakın da bu sene iyi bir takım kurup, Avrupa’da bir Türk rüzgárı estirelim' diye yanıtladı.

Adnan Polat, 'Bizde transfere Haldun bakıyor, onunla konuşun isterseniz' dedi.

Aziz Yıldırım bunun üzerine Haldun Üstünel’e dönüp 'Demek muhatabımız sensin, gel otur bakalım konuşalım' dedi.

Haldun Üstünel, 'Estağfurullah başkanım, başkanların muhatabı başkanlar olur' diye yanıtladı.

Biz de Galatasaray forması giyeriz

Aziz Yıldırım teklifini yineledi. Üstünel, hiç düşünmeden 'Arda, Galatasaray’ın ruhudur. Galatasaray ruhunu satabilir mi?' diye bir soru sordu.

Bunun üzerine Zafer Mutlu ile ben söze karıştık: 'Arda, Fenerbahçe’ye gelirse söz veriyoruz biz de imza töreninde Galatasaray forması giyeriz' dedik.

Aziz Yıldırım da gülerek 'Hepimiz giyeriz' diye destekledi. Yemek biterken bu konuşmayı yazmak için izin istedim. İki başkan da bana izin verdiler.

Bildiğim Aziz Yıldırım, bu işin peşini bırakmaz.

Üç kulübün başkanının, medeni bir ortamda dostça sohbetlerini böylece gazete sayfasına taşımak da bana düştü.

Bütün taraftarlara örnek olması gereken bir dostluk bu! Eminim ki önümüzdeki sezon bu güzel tabloyu sonuçlar ne olursa olsun izlemeye devam edeceğiz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: