Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne katılıyor!

Fenerbahçe Futbol AŞ Başkanı Aziz Yıldırım, kulüp televizyonunda canlı yayına çıkarak sarı lacivertli kulübün bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğini söyledi.

Diğer Haberler

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne katılıyor! İşte Aziz Yıldırım'ın FBTV'deki açıklamaları:

"Sevgili Fenerbahçeliler iyi günler diliyorum. Bugün önemli gelişmeler oluyor. Şike ve teşvik sürecinde çok üzüldük. Hak etmediğimiz şeyler yaşıyoruz. Futbolcuların açıklamaları ve kongre üyelerine teşekkür ediyorum. İçeride hainler de vardır. Ama temizlenecektir. Ama şu bilinsin. Fenerbahçe yarınki kura çekiminden itibaren Şampiyonlar Ligi'ne katılacaktır. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum."

Peki Aziz Yıldırım'ın açıklaması ne anlama geliyor. İşte cevabı...

Fenerbahçe'nin 2, Beşiktaş'ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. CAS da dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS'a 3 tarih verdi. UEFA tarafından CAS'a gönderilen yazıda "İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz" denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti.

Yani bu tarihleri kulüpler de kabul ederse işleyiş normal seyrinde gidecek. İki takım da yarınki Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek. Hatta maçlara bile çıkabilecek.

Ancak bu 3 tarihten birinde verilen kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın cezaları bir kez onanır kulüpler CAS tarafından "suçlu" bulunursa iki ekip de Avrupa'dan men edilecek.

Oynadıkları maçlar "geçersiz" sayılıp yerlerine Türkiye'den başka takımlar gidecek.

Fenerbahçe Kulübü'nden Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

"UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur." HT Spor

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE MÜCADELE EDECEK OLAN FENERBAHÇE'NİN HİSSELERİ 10.55 ORANINDA ARTTI

Fenerbahçe Kulübü'nün hisseleri, UEFA Tahkim Kurulu'nun 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesinin CAS tarafından durdurulmasının ardından yükselişe geçti.
Bu kararın ardından Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Fenerbahçe'nin hisseleri 10.55 oranında arttı. Fenerbahçe'nin hisseleri şu anda 30.40'tan işlem görüyor.
Öte yandan Beşiktaş Kulübü'nün de borsa hisseleri artışa geçti ve 7.97 oranında artış yaşandı. DHA

İŞTE FENERBAHÇE'NİN MUHTEMEL RAKİPLERİ

Bugün UEFA - CAS - Fenerbahçe üçgeninde yaşanan gelişmelerin ardından Fenerbahçe, yarın UEFA Üçüncü Eleme Turu'nda kuralara katılmaya hak kazandı.

Bu kararın ardından sarı lacivertli camia yarınki rakibini beklemeye başladı.

Fenerbahçe'nin yarınki kurada muhtemel rakipleri ise şu takımlar:

PAOK(Yunanistan)
Salzburg(Avusturya)
Grashoopers(İsviçre)
Zulte Waregem(Belçika)
Nodrsjaelland (Danimarka)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: