Azra Akın: "Sosyal medyada saygı yok"

Azra Akın, Posta Gazetesi'nden Alev Gürsor Cimin'e samimi açıklamalarda bulundu.

Magazin

Azra Akın: "Sosyal medyada saygı yok" Azra Akın, Posta Gazetesi'nden Alev Gürsor Cimin'le röportaj yaptı. Akın, röportajında samimi açıklamalarda bulundu. İşte röportajdan kesitler...

Evlilik hayatı nasıl?
Aile olmak çok güzel.

Nasıl bir anne oldunuz?
Anne olarak çocuğumun mutlu ve sağlıklı bir birey olabilmesi için büyük sorumluluk hissediyorum. Ona her şeyden önce bir birey olarak saygı duyuyorum ve tabii çok seviyorum. Bir zamanlar benim de küçük bir çocuk olduğumu unutmayarak yaklaşıyorum Demir’e. Çocuğuma elimden geldiğince ihtiyacı olanları sunacağım ve ona rehberlik ederek seçimlerinde özgür bırakacağım.

Aşk ne durumda? Baki mi?
Neyin baki olmasını istersek emek vermemiz gerekir. Bu, dünyadaki her tür ilişki için aynı bence. İnişler çıkışlar, sorunlar olur. Önemli olan saygıyla var olan, sevgiyle pekişen ilişkileri emek vererek sürdürülebilir kılmak.

Hamileliğinizin son demlerinde dans ederken bir video paylaştınız. Bu çok konuşuldu.
Ünlülerin hamileliklerini çok göz önünde geçirmesi bazı kesimlerin tepkisini çekiyor. Hamilelik sürecini her kadın istediği gibi yaşar. Kimse buna karışamaz. Hamile değilken göz önünde olan biri neden hamileyken saklansın ki? Doğadan gelen o güzel süreci saklamanın hiçbir anlamı yok.

Siz hiç şiddete uğradınız mı?
Kimin başına gelmiyor ki? Hamile bir kadına “Ne kadar da kilo almışsın” ya da yeni anne olmuş bir kadına “Doğumdan sonra kilo veremedin” demek de şiddettir. Şu an şiddete en yakın örnek bence sosyal medya. Sosyal medyada saygı yok. Herkes istediğini yazıyor. Sorumluluklarımız ve birbirimize saygı çerçevesinde sınırları belirlememiz gerekir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: