BABA WINEHOUSE, AMY İÇİN VAKIF KURUYOR!

İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı ve güçlü kontralto vokalleri ile R&B, soul ve caz türlerinde yaptığı çalışmalarla müziğe damgasını vuran ve geçen ay talihsiz bir şekilde vefat eden Amy Winehouse'un ismi, adına kurulacak vakıf ile anılacak...

Magazin

BABA WINEHOUSE, AMY İÇİN VAKIF KURUYOR! Müzik kariyeri boyunca kazandığı MTV Europe Music Awards, Brit Awards, Q Awards, NME Awards gibi prestijli 23 ödül ve bunun yanında 5 Grammy ödülün sahibi Amy Winehouse için ailesi onun adına uyuşturucuyla savaşacak ve uyuşturucu müptelalarına yardım eli uzatacak bir vakıf kurmaya karar verdi. Bu işin öncülüğünü ise bir trajediden iyi birşeyler çıkarmak gayretinde olduğunu söyleyen Amy'in babası Mitch Winehouse yapıyor.

Mitch Winehouse, Amy Winehouse'nin adına kurulacak vakıf için mekan olarak, şarkıcının Kuzey Londra'nın Camden kasabasında bulunan 4 milyon dolarlık evinin kullanılacağını açıkladı.

Ayrıca Mitch Winehouse 14 Eylül tarihinde yani Amy'nin doğum gününde, vakfın misyonunu basına ilan edeceklerini söyledi ve son olarak Twitter'daki hesabından ''Vakıf, binlerce kişiye yardım edecek. Amy'nin mirasıdır." dedi.

Cihan Yaman
[email protected]
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: