'BABALAR GÜNÜ' ONLARA ÇOK UZAK

Ünlüler dünyasından pek çok isim, 'Babalar Günü'nü mutlulukla değil hüzünle yaşıyor. Aysun Kayacı, Ebru Gündeş ve Müslüm Gürses gibi ünlüler, çocukluklarında hayatlarından çıkardıkları babalarını hiçbir zaman affetmiyor

Magazin

'BABALAR GÜNÜ' ONLARA ÇOK UZAK Bugün Babalar Günü... Çoğu insan için babasına sevgisini bir kez daha gösterebileceği bu güzel gün, bazıları içinse acılarının, öfkelerinin ve pişmanlıklarının depreştiği bir güne dönüşüyor. Tıpkı ünlüler dünyasından pek çok imin yaşadığı gibi...

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Çocukluk yıllarında babaları tarafından terk edilen ya da şiddet gören ünlülerin bir kısmı o günleri geride bırakmayı başardı ama bir kısmı geçmişi unutmakta zorluk çekiyor. Tıpkı Aysun Kayacı gibi... Kendisini küçükken terk eden babası Selahattin Kayacı'yı hiç affetmeyen güzel oyuncu, bu durumun ekranlara yansımasını da önleyemedi. Annesini ve kendisini tehdit ettiğini ileri sürerek babası hakkında suç duyurusunda bulunan Kayacı, babasının hiçbir zaman babalık görevlerini yerine getirmediğini de dile getiriyor.

ŞİDDET YAŞADIM
'Aile İçi Şiddete Son Kampanyası' kapsamında hayata geçirilen 'Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'na destek amacıyla düzenlenen Güldünya konserinde sahneye çıkan Ajda Pekkan, kendi ailesinde de şiddetin yaşandığını söyledi. Daha küçük yaşlardayken 'Hayatımı kendi başıma kazanacağım ve erkeklere asla minnet etmeyeceğim' dediğini anlatan Süperstar, babası Rıdvan Pekkan'ın disiplinli bir deniz subayı olduğunu belirtti.

HASTANEYE GİTMEDİ
Nükhet Duru 11 yaşındayken anne babası ayrıldı. Velayeti babasındaydı ama babası bir ay eve gelmeyince dolaptaki bütün ilaçları içip intihara kalkıştı. Babasının onayı olmadan sahneye çıktı. Polis tarafından ifadesi alındı. Bütün bu yaşadığı olaylardan sonra MS hastası oldu ve bir süre yürüyemedi, yataktan çıkamadı. Sonraki zamanlarda babasıyla hiç ilgilenmedi. Babası Kemal Duru, bakımsızlık yüzünden bitkin düşünce hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı.

HASTAYKEN BİLE ZİYARET ETMEDİ
Bendeniz de, babasıyla sorun yaşayan ünlülerden. Ünlü şarkıcının, kendisini küçük yaşta terk eden babası, hasta yatağında ortaya çıktı. Ama Bendeniz babasını affetmediği gibi ziyaretine de gitmedi.

ARALARI DÜZELDİ
Özcan Deniz ve kardeşleri de yıllar önce babaları tarafından terk edildi. Ünlü sanatçı şöhreti yakaladıktan sonra babası Sadık Deniz ortaya çıktı. Televizyona çıkıp oğlunu özlediğine dair açıklamalar yapan babasını önce affetmeyen ünlü şarkıcı, bir süre sonra babasıyla barıştı. Geçtiğimiz yıl silahlı saldırıya uğrayınca kendisini ilk ziyaret edenlerden biri de babası oldu. Baba-oğulun arası artık gayet iyi.

YILLAR SONRA AYLIK BAĞLADI
Ebru Gündeş de kendisi dört yaşındayken evi terk eden babasını uzun süre affetmedi. Hatta ilk ünlü olduğu zaman verdiği bir röportajda babası için 'Öldü' demişti. Sonra gerçek ortaya çıktı ama ünlü şarkıcı uzun süre babasıyla görüşmeyi reddetti. Bakırköy'deki bir eskici dükkanında kalan baba Gündeş, buradan kazandıklarıyla geçinmeye çalışıyordu. En sonunda babasının durumuna acıyan Ebru Gündeş, ona aylık para bağladı.

BABAMLA İKİ ÇİTF LAF EDEMİYORUZ
Ünlü oyuncu Hande Ataizi de babasıyla sorun yaşayanlardan... Henüz üç yaşındayken anne ve babasının ayrılmasının ardından babasıyla hiç görüşmeyen Ataizi, bir konuşmasında, annesinin ikinci eşi Hadi Çelen'e 'gerçek babam' dediğini belirtmişti. Biyolojik babasıyla dünya görüşlerinin farklı olduğunu belirten oyuncu, 'Oturup iki çift laf edemiyoruz. O bütünüyle manevi dünyayı seçti. Ben de Müslümanım ama bunu yaşam tarzına yöneltmem' açıklamasını yapmıştı.

BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM?
Ünlü Mtürkücü Yavuz Bingöl'ün babasıyla sorunlar yaşadığı da birkaç yıl önce ortaya çıktı. Basına, 'Kanser hastasıyım ve oğlum bana bakmıyor' diye açıklamalar yapan baba Yılmaz Bingöl'e çok geçmeden oğlundan sert bir cevap geldi. 'Beni küçük yaşta, tam ona ihtiyaç duyduğum zamanlarda terk edip giden babayı, ben şimdi ne yapayım?' şeklinde konuşan Yavuz Bingöl, bir süre sonra babasıyla barıştı.

BABASI ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ
Arabeskin güçlü sesi Müslüm Gürses, babası Mehmet Aktaş'la yaklaşık 30 yıldır görüşmüyor. Sebebi ise, 35 yıl önce Gürses'in erkek kardeşinin öldürülmesine denk geliyor. Bu olaydan sonra Müslüm Gürses köyü terk ederken, annesiyle babası ise Urfa'dan Adana'ya göç ediyor. Gürses, ikinci bir ölümle yıkılıyor, çünkü babası annesini öldürüyor. Baba Aktaş cezaevine giriyor. Ama babasını affetmeyen sanatçı, onu görmek için bir kez olsun cezaevine gitmiyor.

ÇIPLAK POZLARA KIZDI
Manken Nefise Karatay, geçmişte, o dönemki sevgilisi Mehmet Ali Erbil ile bir dergi için çıplak fotoğraflar çektirmişti. 73 yaşındaki Gökçeada'da yaşayan babası Orhan Karatay da, kızının verdiği pozları görünce isyan etmiş ve onu evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı. Ancak Karatay, bir Kurban Bayramı'nda babasının yanına gidip ondan özür diledi. Babası da bir daha böyle bir şey yapmaması şartıyla onu affettiğini açıkladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: