BABAYA KONUŞMA YASAĞI KALKTI!

Baba Selahattin Kayacı, artık kızı hakkında medyada konuşabilecek..

Magazin

BABAYA KONUŞMA YASAĞI KALKTI! Aysun Kayacı’nın babası hakkında aldırdığı medyaya konuşma yasağı, savcının mahkemeye itirazı üzerine kaldırıldı.

Aysun Kayacı, geçen ay babası Selahattin Kayacı ve onu programına çıkaran Seda Sayan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Kayacı, dilekçesinde “Babam sürekli sabah programlarına çıkıp aleyhime konuşuyor ve beni zor durumda bırakıyor. Kendisini arayıp ’Aleyhimde konuşma’dedim. Ama o benden bunun karşılığında 50 bin dolar istedi. Para vermeyeceğimi söyleyince de ’Yüzüne kezzap atarım’diye tehdit etti” iddiasında bulunmuştu.

Savcı itiraz etti

Kayacı, babasının yazılı ve görsel basında kendisi hakkında yaptığı açıklamaların “mesleki kariyerini zedelediği ve toplum önünde saygınlığını yitirdiği” gerekçesiyle yazılı ve görsel basında kendisiyle ilgili konuşma yasağı getirilmesini talep etmişti. Mahkeme, ünlü mankenin talebini yerinde bularak Selahattin Kayacı hakkında “yayın yasağı” kararı almıştı. Ancak soruşturmayı yürüten savcı Remzi Yaşar Kızılhan, Bakırköy 10. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen “yayın yasağı” kararına ’kanunu uygulamaya yetecek yeterli delil olmadığı’ gerekçesiyle itiraz etti. İtiraz yerinde bulundu ve yayın yasağını kaldırdı. Bu karar ile birlikte Kayacı’nın babası tekrar ekranlara çıkıp kızı hakkında konuşabilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: