Bacak bakımı için doğal yöntemler neler?

Pürüzsüz bacaklar için bakım önerileri nelerdir? Kusursuz bacaklara sahip olmak için 4 bakım önerisi!

Kadın

Bacak bakımı için doğal yöntemler neler? Bacaklardaki batıklar ve lekeler oldukça rahatsız edici bir görünüme neden olmaktadır. Siz de bacaklarınızdaki bu görünümden rahatsız olanlardansanız size önereceğimiz 4 bakım önerisini uygulayabilirsiniz. Bu kürleri düzenli uyguladığınız taktirde pamuk gibi bacaklara sahip olacaksınız. İşte kusursuz ve güzel görünen bacaklar için 4 bakım önerisi!

BAL KÜRÜ

Malzemeler:

3 yemek kaşığı bal, 4 yemek kaşığı toz şeker

HAZIRLANIŞI:

Bal ve şekeri bir kapta karıştırın. Karışımı parmaklarınızla masaj yaparak bacaklarınıza uygulayın. 3-4 dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bal kürü bacaklarınızı beslerken aynı zamanda etkili bir peeling yapacaktır.


SUSAM YAĞI KÜRÜ

Malzemeler:

4 yemek kaşığı susam yağı, 5 yemek kaşığı limon suyu

HAZIRLANIŞI:

Susam yağını ve limon suyunu bir kapta karıştırın. Duştan sonra bir pamuk yardımıyla bacaklarınıza uygulayın. Vaktiniz varsa masaj yaparak uygularsanız çok


YUMURTA MASKESİ

Malzemeler:

6 yemek kaşığı toz şeker, 1 yumurtanın akı

HAZIRLANIŞI:

Şeker ve yumurta akını bir kapta karıştırıp bacağınıza uygulayın. Maskenin kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra masaj yaparak ovalayarak çıkarın. Ardından ılık suyla yıkayabilirsiniz.


LİMON VE DENİZ TUZU

Arzu ettiğiniz kadar limon suyu ve deniz tuzunu bir kapta karıştırın. Duşta bacaklarınızı iyice keseleyip yumuşatın. Bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Ardındna ılık suyla yıkayabilirsiniz.

KAYNAK: MAHMURE
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: