Bacaklardaki batıklara doğal çözüm!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemler beraberinde bacaklarda batık sorununu da getiriyor. İster ağdayla alınsın ister jiletle alınsın bu sorunla hemen hemen her kadın karşılaşıyor. Peki, bacaklardaki batık problemine doğal yollarla çözüm bulunabilir mi? Detaylar haberimizde...

Kadın

Bacaklardaki batıklara doğal çözüm! İşte pürüzsüz ve batıksız bacaklara sahip olmak için en etkili 4 doğal yöntem:


Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı bacakalrdaki batıklar için birebirdir. Jilet darbeleri de dahil olmak üzere pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Bir miktar pamuk üstüne birazcık saf çay ağacı yağı sürün ve tahriş olmuş cilde uygulayın. Hayli güçlü olduğu için daha sonra gül yağı veya Hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Bacaklarınızdaki batıkların kısa süre içerisinde kaybolduğunu göreceksiniz.Aleovera Yağı

Aleovera yağının faydalarını bilmeyen yoktur. Birçok konuda fayda sağlayan bu yağ bacakalrdaki batıklara da fayda sağlamakta bacakları pürüzsüz olmasına yardımcı olmaktadır. Jiletten kaynaklı cilt tahrişini tedavi etmektedir. Bir aloe vera bitki varsa, yapmanız gereken tek şey aloe yaprağı koparmaktır. Ardından, içerisindeki jeli doğrudan etkilenen bölgeye sürün. Aloe vera bitkisine sahip değilseniz, aloe vera jel satın alabilirsiniz. Bacaklarınızdaki iyileşmeyi fark edeceksiniz.

Çilek

Çilekte diğer ikisi gibi bacaklardaki batıkları tedavi eden yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle de tıraş sonrasında oluşan kızarıklıkların tedavisi için kullanımı önerilmektedir. Yapmanız gereken tek şey Ekşi krema ve ezdiğiniz çilekleri karıştırmak ve tahriş olan bölgeye uygulamak. Soğuk su ile durulamadan önce 20 dakika kadar bekleseniz yeterli olacaktır.


Hindistan cevizi yağı

Cilt için çok faydalı olduğu bilinilen hindistan cevizi yağı jiletin kolaylıkla kayarak daha pürüzsüz, daha yakın ve rahatsız edici olmayan bir tıraş yapmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda içerisindeki antiseptik özelliği dolayısıyla deriyi nemlendirirken kesikleri, yanıkları ve deri döküntülerini iyileştirmektedir. apmanız gereken tek şey, jilet öncesi ince bir tabaka halinde tüylere hindistan cevizi yağı uygulamak ve gerekirse tekrarlamaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: