Bacaklardaki çatlaklar nasıl geçer?

Bacaklardaki çatlaklar nasıl geçer? Bu sorun için uygulanan doğal yöntemleri sizler için derledik...

Kadın

Bacaklardaki çatlaklar nasıl geçer? Genellikle aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan çatlaklar, görünüm itibariyle çok can sıkıcı olabilir. Ancak bu çatlakların geçmesi imkansız değildir. Çatlaklara uygulayabileceğiniz hem doğal hem de basit yöntemleri sizler için derledik...

KAHVE İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Kahvenin içerisinde bulunan kafein kan akışını hızlandırmaktadır. Bu da cildin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Kahve aynı zamanda cildin deri altındaki hücrelerini de uyarmaktadır. Yapmanız gereken tek şey kahve telvesini suyla karıştırmak ve çatlakların üzerine uygulamak. Bölgeye 5 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır. Sonrasında zeytinyağı ile ovalayıp temizleyebilirsiniz.

ZERDEÇAL İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Zerdeçal yüksek derecede içerisinde antioksidan barındırmaktadır. Bu da dolayısıyla cildin parlamasına ve cilt yüzeyindeki bazı sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Etkili sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 kez çatlakların üzerine uygulayın. Düzenli olarak yaptığınız taktirde çatlaklarınızdaki iyileşmeyi kısa sürede fark edeceksiniz.

ARGAN YAĞI İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Kozmetik ürünlerin içerisinde bol miktarda bulunan argan yağı E vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengin olan bir yağdır. Kilo alıp vermekten kaynaklanan bacaklarda oluşan çatlakları tedavi eden bu yağ ile bacak çatlaklarınızın rengini azaltabilirsiniz. Günde 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: