Bacaklarınızı önemseyin!

Zarif bacaklara sahip olmak için, masaj yapmak ve beslenmeye dikkat etmek gerek!

Kadın

Bacaklarınızı önemseyin! Bacaklarımız, gün boyu tüm ağırlığımızı taşıyor, bizleri uzun metrelerce yürütüyor, vuran ayakkabılarımızın acısını ayaklarımızla beraber onlar çekiyor ama biz yine de tüm bunların üstüne daima güzel görünmelerini bekliyoruz.

Bacaklarınızın görüntüsünden şikâyetçi olabilirsiniz. Fakat kendinizi ömür boyu pantolon giymeye mahkum etmeden önce, diğer seçeneklerinizi bir gözden geçirin. Çünkü biraz bakımla bacakları güzelleştirmek mümkün.

Bacakların güzelliğinde cilt bakımının önemi inkâr edilemez. Bacak derisi mevsim değişikliklerinin etkisinde kaldığı için, duş aldıktan sonra mutlaka bir losyon ya da krem sürmek gerekiyor. Badem yağı da kullanabilirsiniz.

Eğer bacak derisinde buruşukluk ya da pütürler varsa, sabahları fırçalamak iyi gelir. Bunun için, yumuşak bir fırçaya lanolinli bir sabun sürüp, bol suyla köpürtün. Sonra bu fırçayla bacaklara masaj yapın.

Cilt bakım ürünleri satan bir mağazadan alacağınız sert kıllı bir eldivenle, losyon ya da kolonyayı da bacaklarınıza friksiyon yapın. Bu, dokuları canlandırır ve bacakları güzelleştirir. Ayrıca, cildi temizleyip, ölü derinin giderilmesini ve nefes almasını sağlar.

Beslenme alışkanlıkları da bacak güzelliğini etkiler. Özellikle A ve C vitaminli yiyecekler tüketmenin faydası büyük. Hem sağlıklı olmak, formunuzu korumak, hem de bacaklarınız için bol sebze yemelisiniz.

Bütün bir kış boyunca giyilen çizme ve botlar, özellikle diz ve bileklerde yara, kabarık gibi tahribatlar oluşturur. Temizleyici losyon kullanarak, parmak uçlarınızla yuvarlak hareketler yapıp, bacaklarınızı ovun. Böylece pürüzsüz bacaklara sahip olursunuz. Bu işlemi ponza taşıyla da yapabilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: