Bafta Ödülleri açıklandı!

İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Kültür-Sanat

Bafta Ödülleri açıklandı! İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ben Affleck’in Oscar kazandığı ‘Argo’ filmiyle en iyi oyuncu ve yönetmen ödülünü kazandığı geceye, Londra rüzgarından nasibini alan kadınlar damgasını vurdu. Kırmızı halıda etekleri uçuşan elbiseleriyle yürümekte zorlanan ünlüler, tören başlamadan önce Twitter’da rüzgar ve yağmura isyan etti.

Londra’nın merkezindeki Kraliyet Opera Salonu’nda düzenlenen; George Clooney, Ben Affleck, Helen Mirren, Sam Mendes ile Quantin Tarantino gibi ünlü isimlerin de katıldığı törende, en iyi erkek oyuncu ödülüne ‘Lincoln’ filmindeki rolüyle Daniel Dan Lewis, en iyi kadın oyuncu ödülünü ise ‘Amour’ filmiyle Emmanuella Riva layık görüldü. Daniel Craig’in oynadığı ‘Skyfall’, en iyi İngiliz filmi kategorisinde ödül aldı. En iyi senaryo ödülü ise ‘Django Unchained’ filmiyle usta yönetmen Quantin Tarantino’ya gitti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: