BAKAN BAĞIŞ'TAN 'AJDA PEKKAN' AÇIKLAMASI!

Magazin

BAKAN BAĞIŞ'TAN 'AJDA PEKKAN' AÇIKLAMASI! Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bilfen Okulları Filarmoni Orkestrası'nın TİM Maslak Show Center'da verdiği konser sonrası kendisine iltifat eden Ajda Pekkan'a yönelik eleştirilere tepki gösterdi. İşte Bakan Bağış'ın kendisine yönelik "Muhteşem vizyonunuzla hep ülkemizin önünü açıyorsunuz. İyi ki varsınız, hep olun. Sizin için canımızı vermeye hazırız. Siz hep yanımızda olun. Allah sizi başımızdan eksik etmesin" sözlerinden sonra hedef tahtasına oturtulan Pekkan ile ilgili açıklaması:

"Türkiye’de onyıllardır sanatçılar sahneden konuklarına, dinleyicilerine sevgi ve saygılarını dile getirirler. Sanatçi izleyicisini, dinleyicisini neredeyse tek tek tanır, tek tek iltifat eder. Sayın sanatçılarımız protokole de dikkat ederler. Türkiye’de sanatın zirvesine çıkmış ve milyonların sevdiği bir hanımefendi, protokoler bir iltifatta bulunmuş...

Ben ve eşim de kendisine her zaman sevgi ve saygıyla karşılık veririz... Bunun bu kadar mesele yapılmasını hayretle karşıladım. Bu küçük selamlaşmayı en başta magazin konusu yapan bazi medyamıza da hayret etmekteyim....

Biz orada olsak da olmasak da Ajda Pekkan hanımefendi bir süperstardır. Daha geçen hafta –Sanatçılar önünde ayağa kalkmalıyız- dedim... Her sanatçı karşısında ben ayağa kalkarım.

Bu şunu gösteriyor: Karşımızdaki kitlenin psikolojisi bozulmuş durumda. Çakma Gandi hem kendi psikolojisini bozuyor, hem de destekçisi kitlenin moralini bozuyor...

Karşımızda hırçın ve küskün ve buluttan nem kapan bir muhalefet var. Hırçınlar... Bu ülkenin değeri bir süperstara sataşacak kadar pusulalarını şaşırmışlar. Ve her zamanki gibi kaybediyorlar. Kaybedenler Kulübünün bitmeyen dızisini izliyoruz."


UĞUR DÜNDAR AĞIR SÖZLER KULLANMIŞTI

Ajda Pekkan'ın söz konusu sözlerine ilk tepki Uğur Dündar’dan gelmişti. Dündar, Kanal D Radyo’da yayınlanan “Uğur Dündar ile Radyo Arenası” programında “Peki ya Ajda Pekkan’ın onun için söyledikleri? Sizin için canımızı veririz demiş bitirmiş yani. Türkiye Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde sanatçıların belli bir kesimi bu kadar yalaka olmamışlardı. Sanatta yalakalığın doruğu” şeklindeki ağır sözleriyle süperstarı eleştirmişti. Dündar, daha sonra yaptığı açıklamada “Benim sözlerimin hedefinde Ajda Pekkan asla yoktur. Bu sözlerin muhatabı olanları zaten kamuoyu uzun süredir biliyor” demişti.

AJPA PEKKAN'DAN AÇIKLAMA: YALAKALIK DEĞİL, DUYGU FIŞKIRMASI"

Ajda Pekkan ise asistanı Ethel Sason aracılığıyla yalakalık iddialarına yanıt verdi: “Ajda Hanım’ın sözleri bir partiyi destekleyen sözler değildi. Eğemen Bağış’ın şahsına yapılmış bir övgü. Sahnede bir duygu fışkırması yaşadı Ajda Hanım. En doğal haliyle en duygusal haliyle şahsa söylediği sözlerdi. Bir yalakalık filan söz konusu değil.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: