Bakımlı ayaklar!

Bakımlı ayaklar için profesyonel bir uygulama şart değil. Sizin için oluşturduğumuz dört maddeyi evinizde takip etmeniz yeterli.

Kadın

Bakımlı ayaklar! Anne Hathaway ve Scarlett Johansson gibi yıldızların tırnak gurusu olarak tanıdığımız Jin Soon Choi; “Prabal Gurung defi lesindeki French pedükürden Tracy Reese’in neon renklerine, göz alıcı tonlardaki tırnaklar sezonun en iyi aksesuarı” diyor... Plajda bakımlı ve lüks bir görünüm için özellikle gold tonlara ya da degrade renklere öncelik tanımak da fayda var. Jin Soon Choi, ayak fetişleri için ipuçlarını madde madde açıklıyor...

Şekillendirin
Öncelikle ojenizi aseton içermeyen bir temizleyicin ile arındırın. Ojenizi temizledikten sonra tırnaklarınızı törpü ve pensle şekillendirin. Uçlarında pul pul dökülme varsa, tırnak zımparasıyla pürüssüzleştirin. Ancak dikkat! Fazla zımparalarsanız tırnak yüzeyi incelir ya da çizilir, dolayısıyla sürdüğünüz oje estetik açıdan arzu ettiğiniz kusursuzlukta durmaz.

İpucu: Koyu renkli ojelerin neden olduğu sararmaları engellemek için tırnaklarınıza 20 dakika boyunca diş beyazlatma bandı ya da cilt beyazlatıcı jel uygulayın.

Spa deneyimi
Evdeki spa deneyimi için, küveti ılık suyla doldurun ve içine birkaç damla canlandırıcı esansiyel yağ damlatarak, ayaklarınızı on dakika boyunca dinlendirin. Özellikle antibakteriyel yağları tercih edebilirsiniz. Mineral tuzlar da suya eklenebilir ve bu tuzlar, ayakların yorgunluğunu daha hızlı almaya yarar. Akabinde yumuşayan tırnak etlerine E vitaminli bir kremle masaj yaparak, hafifçe geri itin.

İpucu: “Tırnak etlerini mecbur kalmadıkça kesmeyin” diye uyarıyor Choi çünkü kesilen etler daha sert çıkar ve forma girmeleri de zorlaşır.

Yumuşatıcı etki
Bakımlı ayakların ölü deriden arındırılmış olması şart! Dizlerinizden topuklarınıza kadar olan bölgeyi, gliserin ve tatlı badem yağı içeren nemlendirici etkili, şeker ya da tuz bazlı peeling ürünleriyle ovun. Choi, sertleşmiş deriyi ve nasırlı yüzeyleri yumuşatmak için ponza taşı kullanmanızı öneriyor.

İpucu: Kendi peeling ürününüzü kendiniz de yaratabilirsiniz. En etkin peeling için dört yemek kaşığı toz şeker, bir kaşık hindistancevizi yağı ve bir kaşık zeytinyağını karıştırın.

Renklenin
Choi’ye göre, tırnakları ojeye düzgün biçimde hazırlamak, iyi bir pedikürün püf noktası. Bunun için de tırnakları kremden iyice arındırmak gerekiyor. Temiz bir havlu ya da tek kullanımlık havlu kâğıtlar işinize yarayacaktır. Kuruduktan sonra, önce bir baz sürün. Seçtiğiniz ojeyi, iki kat uygulayın. Katlar arasında en az iki dakika kuruması için bekleyin. Tırnak uçlarına özel ilgi gösterin çünkü oje öncelikli olarak uçlardan soyulmaya başlar.

İpucu: Ojenizin taze görünmesi için, haftada iki kez transparan koruyucu sürün. Bu, ojenin tırnakta daha uzun süre kalmasını da sağlar.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: