BAKLAVALAR NASIL ÇIKAR?

Karın egzersizleri oldukça fazla hareket etmeyi gerektirir.

Magazin

BAKLAVALAR NASIL ÇIKAR? Yıllardır doğru diye bildiğiniz bilgiler baklavalarınızla aranızda en büyük engel olabilir. Karın kaslarınızı fazla tekrarlı egzersizler büyütür.

Kaç tekrar olursa olsun, sürekli aynı hareketi yapmak gelişiminizi yavaşlatır. Karın kaslarınızı doğru çalıştırmak demek, çok tekrar yapmanız anlamına gelmez. Karın kaslarınızı geliştirmek için çalışmalarınızı zamanla zorlaştırmalısınız. Bunun için ağırlıklarla çalışabilir ya da daha zor egzersiz versiyonlarına geçebilirsiniz. Mesela antrenman programınıza triple plank kombinasyonunu ekleyin.

Front, left-side ve right side plank egzersizlerini bir tur halinde yaparak karın kaslarınızı uzun süre zorlayabilirve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Her plank egzersizini onbeş saniye yaparak işe başlayın ve zamanla bu süreyi bir dakikaya kadar çıkarmayı hedefleyin. Bunu başardıktan sonra set sayılarını artırın ve dinlenme sürelerini kısaltın.

Karın egzersizleri oldukça fazla hareket etmeyi gerektirir.

Sabit durmayı gerektiren egzersizler en iyileridir.

Mekik türü egzersizlerde özellikle bel bölgeniz için sakatlık riski oldukça fazladır. Öte yandan zaten bu egzersizlerde sanılanın aksine karın kaslarınızı en iyi çalıştıran egzersizler değildir. Çünkü bu egzersizlerlerle bel bölgenizdeki diskleri sürekli zorlarsınız, böylece karın kaslarınıza binen yük bu yüzden plank gibi de sabit tuttuğunuz egzersiz; merkez bölgeniz için daha faydalıdır. Bu egzersizle bütün işi yapan karın kaslarınızdır. Ayrıca sırtınızdan ve belinizden sakatlanma ihtimali de düşüktür. Üstelik bu tür durmaya dayalı egzersiz merkez bölgenizin yan taraflarında bulunan kaslar da etkili bir şekilde çalıştırmanızı sağlar. Bu da sizin hem genel performansınızı hem de squat-deadlift gibi hareketlerde gösterdiğiniz performansı üst seviyeye taşımanıza yardım eder.

Oblik kaslarını geliştirmek için en iyi egzersizler gövdeyi döndürdüğünüz egzersizlerdir. Bu egzersizler oblik kasları için çok da faydalı değildir ve omuriliğinize zarar verme ihtimali vardır. Oblik kasları karın kaslarınızı çevreler ve gövdenizi hızlı döndürdüğünüz anlarda sizi sakatlıklardan korur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: