Bal ve sarımsağın faydası!

Doğal antibiyotik olan sarımsak en güçlü antioksidan bal ile birleşiyor!

Kadın

Bal ve sarımsağın faydası! Sarımsak ve bal doğal tedavi yetenekleriyle ön plana çıkan besinler arasında. Özellikle bal ve sarımsağın karışımı ise pek çok hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili.

Bu özelliklerin yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bal ve sarımsak karışımı, görüş gücü azalan gözleri de canlandırıyor. Yaşa bağlı olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin görüş gücü düşüyor. Görme bozuklukları arasında en çok miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor. Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor.

MALZEMELER
3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.

HAZIRLANIŞI
Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın. Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Tahta kaşıkla iyice karıştırın. Cam kavanozla buzdolabında muhafaza edin. Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: