BANU GÜVEN YARGIYA BAŞVURACAK!

“Eşşek” kod adlı yazar “Banu Güven motosiklet kazasında öldü” diye yazınca ortalık karıştı

Magazin

BANU GÜVEN YARGIYA BAŞVURACAK! Bir internet sitesinde “eşşek” kod adlı yazar “Banu Güven motosiklet kazasında öldü” diye yazınca ortalık karıştı. NTV’nin haber spikeri Banu Güven, ‘eşek şakasına’ dava açmaya hazırlanıyor.

Çarşamba akşamı gece saatlerinde en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Ekşisözlük’e “eşşek” kod adlı bir yazarın NTV spikeri Banu Güven’in hayatını kaybettiğini yazması büyük üzüntüye neden oldu.

Güven’in bir motosiklet kazasında öldüğü haberi jet hızıyla “twitter” gibi paylaşım sitelerinde de yayıldı. Güven’in yakınları paniğe kapılıp telefona sarılırken, yazısı asılsız olan ekşisözlük yazarı sözlükten atıldı.

Güven kendisine bu tarz bir şaka yapan kişi hakkında yargıya başvurmayı düşündüğünü belirterek şunları söyledi: “İnsanın ailesi var arkadaşları var, her an ulaşamayabiliyorlar. Kısa da olsa çevremdekiler büyük bir panik yaşadı. Ben de çok üzüldüm, bu kadar çok insanı üzmeye kimsenin hakkı yok. Bunun adı aptallık ve kötülüktür. Çok kişi telefona sarıldı. İçinde ölüm geçen bir şey asla şaka olamaz. İnsan doğal olarak düşünüyor, iyi ki ailem falan öğrenmedi, ya öğrenseydi. Bununla ilgili olarak yasal yollar nedir inceliyorum. Yargıya başvuracağım.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: