Barda silahlar konuştu: 1 ölü, 3 yaralı

Yusuf YAVUZ/İZMİR, (DHA) - İzmir Bornova'da dün gecce bir bara müzik yapıp bahşiş almak için girmek isteyen grupla onlara engel olan bar görevlileri arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

Yaşam

Barda silahlar konuştu: 1 ölü, 3 yaralı Olay, dün gecce saat 23.30 sıralarında Küçükpark'taki Süvari Caddesi üzerinde bulunan barda Fenerbahçe- Lazio maçının son anlarında meydana geldi. Müzik yaparak bahşiş topladıkları ileri sürülen grubun içeri girmesine bar çalışanları izin vermedi. Çıkan tartışma kısa sürede caddede tabanca, tüfek ve bıçaklı kavgaya dönüştü. Olayda elinde müzik aletiyle bara girmek isteyen gruptan 19 yaşındaki Erdinç Ergat, minibüs şoförü 31 yaşındaki Remzi Taşyuran, başka bir barın güvenlik görevlisi 29 yaşındaki Rüstem Mızrak ile tesadüfen olay yerinden geçen 45 yaşındaki Abrurrahman Özçelik yaralandı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi olay yerinde yaptığı yaralılardan Erdinç Ergat ile Rüstem Mızrak, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne, Remzi Taşyuran Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne, Abdurrahman Özçelik de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Erdinç Ergat doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Diğer yaralıların tedavisi sürüyor.

Polis soruşturma başlatırken, aralarında "Bunları ben vurdum" diyerek teslim olan bir kişinin de bulunduğu 4 şüpheli gözaltına alındı. Olayda kullanılan 2 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 1 bıçağa da polis el koydu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: