BARIŞTILAR AMA KORKUYOR

Kıvanç Tatlıtuğ ile yeniden bir araya gelen Azra Akın, ilişkisinin nazara gelmesinden korkuyor.

Magazin

BARIŞTILAR AMA KORKUYOR 'Rüzgar' adlı dizinin çekimleri için İstanbul-İzmir arası mekik dokuyan Akın, 'Özellikle ilişkim hakkında konuşmak istemiyorum çünkü nazar değmesinden korkuyorum. Aslında kalbimden bir çok şey geçiyor da. Sadece şunu söyleyebilirim, Kıvanç da ben de çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Çok mutluyuz ve hayattan keyif alıyoruz' diyor.

Üç buçuk yıllık birliktelikten sonra ayrıldığı sevgilisi Kıvanç Tatlıtuğ'la yeniden bir araya gelen Azra Akın, şu
sıralar üçüncü dizi filmi 'Rüzgár'ın çekimleri için İstanbul ve İzmir arasında mekik dokuyor. Hem aşk hem de iş hayatında mutluluğu bulduğunu söyleyen Akın, 'Özellikle ilişkim hakkında konuşmak istemiyorum, çünkü nazar değmesinden korkuyorum' diyor.

Oyunculuğa iyice alıştınız mı?

- Evet alıştım. Çok seviyorum zaten oyunculuğu. Çalışarak tecrübe kazanıyorum. Her proje bana ayrı bir keyif veriyor.

'Rüzgár' kaçıncı dizi filminiz olacak?

- Üçüncü dizi filmim.

Bu diziye 'Evet' deme nedeniniz neydi? Sizi ne etkiledi?

- Hikáye bana çok sıcak geldi. Atlarla bir arada olması da beni çok etkiledi. İki insanın yaşadığı aşk acısının atlar sayesinde iyileşmesi farklı geldi bana. Yeni fırsatlar çıktı karşıma. At biniyorum mesela. Çekimleri İzmir'de gerçekleştiriyoruz. Urla, Alaçatı'da... Bunlar da benim için iyi birer fırsat. Yeni yerler görmek beni heyecanlandırıyor.

Bu bir yaz dizisi mi olacak, kışın da devam edecek mi?

- Hepimizin amacı dizinin kışın da devam etmesini sağlamak...

Hayatınızda ilk defa rol arkadaşlarınızdan biri at!

- Çok güzel ve keyifli bir şey bu! Bir kere hayvanları çok seviyorum ben. Canlandırdığım karakter de hayvanları çok seven biri. O yüzden hiç zorluk çekmiyorum. Bu arada atlarla çalışmak hiç de kolay değil! Profesyonellik ve ciddiyet gerektiriyor. Birinci kural güvenlik, hem at hem de oyuncu açısından. Çünkü sonuçta at, canı ne isterse onu yapıyor. Onunla iletişim çok önemli. Aslında o an dua ediyor insan; her şey aynı anda iyi gitsin diye. Benim için atın önceliği var. Onun mutlu olması her şeyden önemli.

GÜZELLİK BENİM BİR PARÇAM

Hálá manken Azra Akın mısınız, yoksa 'oyuncu Azra Akın' denilmesini mi tercih ediyorsunuz?

- Oyuncu Azra Akın! Bir meslekten, başka bir mesleğe geçmek konu oluyor ama benim için bir şeye karar vermek, seve seve yapmak önemli olan. En önemli şey, bir işin içinde tutku olmasıdır bence. Yoksa öğrencilikten mi oyuncu oluyorsun, mankenlikten mi hiç fark etmez...

Devamlı güzel bir kadın olarak anılan biri, bir zaman sonra; 'Yeter artık! Beni başka yeteneklerimle de değerlendirin' der mi?

- Duruma göre değerlendirilmek çok daha doğru olur. Ama güzellik benim bir parçam. Ben bunu itemem. İnsan kabul edip, sahip çıktığı zaman mutlu olur. Sonuçta ben kendim gibiyim. İnsanların beğenmesi tabii ki beni mutlu ediyor.

Dışarıdan bakmaya çalıştığınızda kendinizi çekici mi yoksa sevimli biri olarak mı görüyorsunuz?

- Aslında o anki ruh halime göre değişiyor bu. Ama bir de şöyle bir şey var, her yıl daha çok olgunlaşıyorum. Yaşadığım şeyler iç dünyamı geliştiriyor. Bazen olumsuz bir ruh haline giriyorum yaşadığım şeylerden sonra. Ardından toparlanıp, yeniden kaldığım yerden devam ediyorum. Hayat tek bir çizgide gitmiyor, iniş, çıkışlar var. Herkes gibi mutlu olmak istiyorum. Küçük şeylerden de mutlu oluyorum zaten.

Hayatınızda çok mutlu bir döneme girdiğinizi düşünüyorum, hem iş hem de aşk açısından. Yanılıyor muyum?

- 'Fena değil' demem lazım ki; nazar değmesin! Nazardan korkarım çünkü.


Uzun süreli bir ayrılıktan sonra yeniden Kıvanç Tatlıtuğ'la birliktesiniz. Sanırım Türkiye'de ayrılığına en çok üzüntü duyulan çiftlerden birisiniz. Size duyulan sevginin sebebi ne olabilir?

- Belki de insanların sevgisinden kaynaklanıyor bu. Kendilerine yakın hissediyorlar. Tahminim bu. Çünkü ben birileri için böyle düşünsem; onları sevdiğim ve yakın bulduğum için düşünürüm. Galiba insanlar da bizim için böyle düşünüyorlar.

Bu ayrılık sırasında Kıvanç Tatlıtuğ'la ilgili en çok neyi özlediniz?

- Bunu cevaplamasam olur mu? Biz ilişkimiz hakkında konuşmama kararı aldık çünkü. Dediğim gibi; nazar değmesinden korkuyorum.

Ama geçen gün Kıvanç Tatlıtuğ yeniden birlikte olduğunuzu söyledi. Erkek tarafından bir, iki cümle duyduk. İstiyoruz ki kız tarafı da bir şeyler söylesin...

- Aslında kalbimden birçok şey geçiyor da... Sadece şunu söyleyebilirim: Kıvanç da ben de çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Çok mutluyuz ve hayattan keyif alıyoruz.

Binicilikle ilgili her şeyi öğrendim

- Herhangi bir macera yaşadınız mı Rüzgar'la ilgili?

Allah'tan ben soğukkanlıyım. Bir gün at çok sıkılmıştı. Saatlerce çalışmıştı. Ahıra dönmek istediğinde, ben üzerindeydim! Resmen uçtu! Allah'tan dengemi koruyabildim, düşmedim. Herkes çok korkmuştu. Ben o korkuyu ancak attan indikten sonra anlayabildim.

- At binmeyi bilir misiniz, herhangi bir binicilik dersi aldınız mı?

Daha önce 10 ders almıştım. Ama bunu saymıyorum. Atı bana hazır getiriyorlardı. Ben de biniyordum, iniyordum o kadar! Bana göre binicilik; binmeden önce atı hazırlamak, tımar yapmak, terini almak, dizgin, eğer, üzengi, her şeyi bilmek demek... Diziden önce 3-4 hafta ders aldım. Bir kulübe gittim. Her şeyini yaptım, öğrendim.

Pınar Yılmazerler - Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: