Başak Sayan'ın en büyük 'keşke'si!

Başak Sayan, Instagram hesabından paylaştığı açıklamalarla pişmanlıklarını dile getirdi.

Magazin

Başak Sayan'ın en büyük 'keşke'si! Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden 17 senelik köpeği Max ile yine daha önce kaybettiği ama hayatında en değerliler arasına koyduğu anneannesi için duygusal bir yazı kaleme alan oyuncu Başak Sayan, Instagram hesabından paylaştığı bu yazı ile hayata dair hissettiklerini ve pişmanlıklarını dile getirdi.

Sayan; "Sonunun ne zaman biteceği belli olmayan bir yolculuk hayat. Her gece gözlerimizi kapatırken sabaha uyanıp uyanmayacağımızın belli olmaması gibi. Her zaman uykuyu çok tuhaf bulmuş, bir nevi ölüme benzetmişimdir. Sonradan öğrendim tasavvufta uykuya ölümün kardeş dendiğini. Gerçekten de sevdiğimiz biri ruhunu teslim ettiğinde geriye kalan bedeni bir kalıptan farklı değilmiş ve sanki uyuyormuş gibi geliyor insana. Çocukluğumdan beri kafamı kurcalar durur, biz uyurken ruhumuz nereye gider? Bilincimize ne olur? İnsan sormaya başladı mı sonu gelmiyor. Ve sınırlı algılarımızla anlayabileceklerimiz de sınırlı ne yazık ki. Sadece tek bir şeyi anlıyor insan bu hayattayken. Hayat ne olacağını bilemediğin bir serüven. Sevdiklerin yarın sabaha yanında olmayabilirler. Ondan sonra geride böyle bir köşe yapsan yatağının ucunda ne fayda. Sağken kıymetini bilemediysen. Sonradan kıymetini bilme duygusu hep acıtmıştır canımı. İlk romanım 'Bağlanma Korkusu'nun teması da buydu. Keşke insan elindekilerinin değerini hep bilse. Ben hep bilmeye çalıştım. Ama o zamanda gittiklerinde hissettikleriniz çok fena. Zaman ayıramamış, yeterince sevememiş olsaydım, neler hissederdim bilemiyorum. Evde baş ucuma anneannemle Max'in fotoğraflarını koydum. İkisi de benim kalbimdeki en büyük yerlerden birine sahipler. Keşke diyeceğim tek şey, keşke anneannem sağken bu farkındalığa sahip olsaydım. Keşke...

sözleriyle duygularını dile getirdi.

İşte o paylaşım:

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: