Başarı için aile olma vakti!..

Beşiktaş'ta 16 Haziran 2013 Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kurulda Serdal Adalı'nın listesinde yer alan evli ve 2 çocuk annesi Mehtap Mutluşan Ferah, "Başarı için öncelikle aile olma vakti geldi" diyerek, birlikteliğin öneminin altını çizdi.

Diğer Haberler

Başarı için aile olma vakti!.. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra pazarlama ve iletişim konusunda bircok kuruma danışmanlık yapan Ferah, bu konudaki tum bilgi birikimini kulüp icin kullanmak istediğini ifade etti.

Türkiye'de futbolla sadece erkeklerin ilgilendiği algısının yanlış olduğunu ifade eden Ferah aile yapısından sosyal ilişkilere kadar, futbolun toplumları birçok yönden etkileyebildiğini, kulüpte en büyük görevlerinden birinin de Besiktaş'ın büyük bir aile kulübü olma özelliğini ön plana çıkarmak ve göstermek olduğunu söyledi.

Kadın ve çocukların futbol ve sporun icine çekilmesi için kolları sıvayan Ferah, sporda şiddet ve taşkınlıkların önüne geçilmesini sağlayacak birçok proje geliştireceklerini, bunun da tek yolunun sporda sorumluluk alan kadın yöneticilerin artmasıyla sağlanabileceğini, ancak bunun da aile yapısına ve kadına gerektiği şekilde önem ve değer veren vizyon sahibi bir başkan önderliğinde mümkün olabileceğini belirtti.

Bu projelere bir kaç örnek olarak da;

- BJK KADIN KOLLARI projesi kapsamında geliştirilecek ve anlaşmalı işyerlerinde ekstra indirimli alış-veriş imkanı sağlayacak "DİŞİ KARTALLAR KART" uygulaması,

- Bayan üyelere mail & posta yoluyla haberleşme sistemi,

- Futbolcu eşlerine & ailelerine yönelik aktiviteler kapsamında; takım kampa giriyormuş gibi yönetici ve futbolcu eşlerini kapsayan kamp ve toplanma düzeni uygulaması,

- Bayan taraftarlar ile futbolcu eşlerinin periyodik buluşmalarının sağlanması uygulamaları sayılabilir.

Türkiye'de her alanda olduğu gibi spor yöneticiliği alanında da uzmanlıklarını kullanarak katma değer sağlayabilecek kadın yöneticilerin olduğunu söyleyen Ferah, "Bu konuda başarılı bir örnek olup, projelerimizle spora başarılı kadın paydaşlar kazandırmak bir diğer gayretimiz olacaktır dedi.

"Diğer taraftan; Beşiktaş'ımızın her zaman yarıştığı kulvarlarda en başarılı takım olabilme arzu ve isteğini, hiçbir bahane ve mazeret üretmeden, daima göz önünde bulunduracak bir vizyon anlayışıyla da çalışacağımız gerçeğini de Beşiktaşım'ımıza gönül verenlere hatırlatmak isterim" diyen Ferah, Başkan adayları Serdar Adalı'nın da ifade ettiği gibi; "Beşiktaş bu sezona şampiyonluk iddiasıyla başlayacak. Mevcut kadroya önemli oyuncular katıp, zirveye oynayacağız. Tüm Beşiktaşlıları mutlu edecek başarılara imza atacak, çok daha güçlü ve rekabetçi takım oluşturabilmek adına, başarıda katkısı olacak yıldız futbolcularla da kadromuzu takviye edeceğiz. Taraftarımızın bu yöndeki beklentisinin farkındayız" şeklinde konuştu.

Futbol dışında, basketbolda da iddialı bir kadro kurma hedeflerinin de mevcut olduğunu belirten Ferah, basketbolda da hedeflerinin sürekli başarı ve şampiyonluklar olduğunu söyledi. Anlaştıkları iki büyük
sponsorun desteğiyle önemli bir kadro kuracaklarını ifade eden Ferah, THY Avrupa Ligi’nde oynayıp, kupayı müzelerine getirmenin en önemli hedefleri olduğunun da altını çizdi. Yönetim olarak amaçlarının Beşiktaş’ı her branşta güçlendirmek, branş kapatarak değil, her branşta şampiyonluk hedefiyle yola çıkacaklarınıda ifade etti.

Sportif başari ile birlikte spor kulüplerinin birçok gaye ve hedeflerinin olmasi gerektiğini dile getiren Ferah, Beşiktaş kulübüne hizmet etmek ve projelerini su yüzüne çıkarmak icin çok heyecanlı olduğunu da dile getirdi.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: