Başarılı Kadının Çizgisini Netleştiren 5 Stil Tüyosu!

Kıyafetlerinizin sizin hakkınızda karşınızdakine pek çok şey söylediğini biliyor muydunuz? İşte iş hayatınızı kolaylaştıracak 5 stil tüyosu...

Kadın

Başarılı Kadının Çizgisini Netleştiren 5 Stil Tüyosu! Tek Tip Olma
Kadınların çoğu iş hayatında profesyonel görüntünün siyah takım elbise veya etek-ceket takımlarında oluştuğunu düşünerek bu kombinleri tercih eder fakat profesyonel görünmekle sıkıcı olmak arasında net bir çizgi vardır. Farklı olmak için, siyah parçalarla kombinlenen farklı renkte giysilerin kumaş ve tasarım seçimleriyle sıradanlığı yenmesini sağlayabilirsiniz.

Hırka Giymekten Korkma
İş yaşamından ziyade hafta sonu casual giyimin bir parçası olarak düşünülen hırkalar, şıklıkta blazer kadar iddialı olabilecek model ile tüm gözleri üzerinize çevirmenizi sağlayabilir. Hem bir kap kadar sıcak hem de ceket gibi kombininize hava katacak yeni nesil hırkalardan mutlaka edinin. Özellikle kemerli ve suni kürklü modeller pantolon ve eteklere hatta şifon elbiselere zarif bir sıcaklık katacaktır.

Rahatlıktan taviz verme
Toplumun, çalışan kadınların topuklu ayakkabı giymeye zorlanması bir gerçek. 10-12 saat topuklu ayakkabı ile dolaşmak şık bir görünüm sunsa da acı verici oluyor. Ancak artık botlar da şık görünümlerde yerini aldı. Kalın topuklu bir botu hareketli bir etek ve doğru seçim trikoyla bile hem şık hem rahat görünebilirsiniz. Önemli olan kombininizde parlayan tek bir parça olmasıdır.

Haftasonu da özenli ol
Her zaman özenli olmak, belli bir stilin olması ve bunu her ortama uyarlayabilmek temel kural olmalıdır. Hafta sonları özellikle dış mekanlarda sosyalleşirken Jean giymeyi tercih ediyorsanız, üzerine basic bir triko bile alsanız altına tercih edeceğiniz şık bir bot tüm havanızı değiştirecektir. Sezonun modası torba çantalar ve kapüşonlu kaşe bir kaban farkınızı ortaya koymanıza yeter de artar.

Şıklığın bir bütün olduğunu unutma
Dışa yansıyan enerjiniz, makyajınız, saçınız, dinlenmiş bir yüz ve kendinden emin bir ifade birlikte olduğunda, net bir çizginiz varsa başarının sizi izlememesi mümkün değildir. Yüzünüze uygun modern bir saç kesimi çoğu zaman iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Kahkül, kısa saç modelleri, trend olan ve teninize yakışacak saç renkleri sonrasında oluşturacağınız gardrop ya da mevcut kıyafetleriniz içinden yapacağınız kombinlerin farklılaşmasını sağlayabilir. Baskın göz makyajı kullanıyorsanız dengelemek için diğer malzemelerde soft renk seçimi, ya da baskın bir ruj rengi kullanıyorsanız dikkati dağıtmayacak kadar az bir makyaj… Her konuda dengeyi sağlamanın önemli bir tüyo olduğunu unutmayın.

Bu sonbahar veda edeceğimiz moda akımları!

Bu sonbahar veda edeceğimiz moda akımları!

Bunlarda ilginizi çekebilir: