Başbakan Erdoğan TÜMSİAD'ın iftarında konuştu!

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mısır’da yaşanan katliamla ilgili, “Hani nerede Avrupa Birliği, hani nerede Avrupa değerleri? Nerede demokratik değerler? Birleşmiş Milletler nerede? Türkiye’de, polisin son derece haklı, meşru şekilde kullandığı su ve biber gazı için yaygara koparanlar, Mısır’daki katliam karşısında neredeler. Bu gece en büyük üzüntüm neydi biliyor musunuz? 200’ü aşkın kardeşleri şehit edilirken, 5 bine yakın kardeşi orada yaralanırken Tahrir Meydanı’da havai fişeklerini atmak suretiyle eğlenenler vardı” dedi.

Yaşam

Başbakan Erdoğan TÜMSİAD'ın iftarında konuştu! Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarına katılan Erdoğan, bazı Türk vatandaşlarının ihanete varan girişimleri olduğunu da belirtti. Erdoğan şunları söyledi: “Önce milli iradeyi katlettiler. Şimdi milleti katlediyorlar. Gazetelere ilan verip Türkiye’ye en ağır hakaretleri edenler, Mısır’da bir gecede 200’den fazla insan katledildi. İstanbul’da sokaktaki şiddet eylemlerini canlı yayında saatlerce anlatan BBC, CNN, diğer uluslararası medya, Mısır’da darbe yapıldı, şimdi katliam yapılıyor, bunu neden görmüyorsunuz? Çünkü işinize gelmiyor. Ey İslam dünyası! Mısır’da kardeşleriniz katlediliyor. Peki siz bunu ne zaman duyacaksınız, ne zaman göreceksiniz? Suriye’de de fark etmediniz. 100 bin insan öldürüldü sesiniz çıkmadı, hâlâ susuyorsunuz, nereye kadar, ne zamana kadar? Bu katliama sessiz kalan, tepkisiz kalan; bu vahşetin ortağıdır. Biz Türkiye’yiz; haksızlık karşısında eğilip, dilsiz şeytanlardan olmayız. Bu gece en büyük üzüntüm neydi biliyor musunuz? 200’ü aşkın kardeşleri şehit edilirken, 5 bine yakın kardeşi orada yaralanırken Tahrir Meydanı’da havai fişeklerini atmak suretiyle eğlenenler vardı.”

Erdoğan, "Son zamanlarda bir diktatör sıfatı tutturmuş gidiyorlar. Diktatörün iş başında olduğu bir ülkede, gazeteciler veya gazeteler her gün başbakana hakaret edebilir mi? Bazı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hükümete kin ve öfkelerini öyle boyuta taşıdı ki Türkiye’yi, çökertirsek, hükümeti de çökertmiş oluruz anlayışıyla, ihanet boyutuna varan girişimlerin içine giriyorlar. Türkiye’yi düşman işgal etse, ne yazık ki onu çiçeklerle karşılayacak, bağrına basacak kadar gözü dönmüş olanlar var. Mütareke basını neyse, bazı medya kuruluşlarının durumu da bu” dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: