BAŞBAKAN, OBJEKTİFİN ARKASINA GEÇTİ!

Başbakan Erdoğan, dört usta fotoğraf sanatçısına "Kültür ve Sanat Büyük Ödülü" verdikten sonra eline makineyi alıp onların fotoğraflarını çekti.

Magazin

BAŞBAKAN, OBJEKTİFİN ARKASINA GEÇTİ! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2011 Kültür Sanat Büyük Ödülü'nü alan duayen fotoğraf sanatçısı Ara Güler'e ilginç bir jest yaptı. Erdoğan, özel fotoğrafçısının makinesini alarak Güler konuşurken fotoğrafını çekti. Erdoğan'ın bu jesti salonu dolduranların alkışını aldı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen 2011 Yılı Kültür Sanat Büyük Ödülü törenine katıldı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan ardından ödüle layık görülenlere plaketlerini takdim etti. 2011 Yılı Kültür Sanat Büyük Ödülü'ne layık görülen usta fotoğrafçı Ara Güler de ödülünü Erdoğan'ın elinden aldı. Güler, ödülünü aldıktan sonra esprili bir konuşma yaptı. Kendisine verilen 3 ödülü gösteren Ara Güler, "Bir şey alacağımı zannederken 3 ödül birden aldım. " dedi. Fotoğrafını çeken basın mensuplarını işaret eden Güler, "İşte bu gördüğünüz arkadaşlar gibi senelerce aktüalite takip ettim. Bir sürü şey çektim. Derdim de şuydu. Ben yaşadığım devri diğer asırlara yetiştirmek ve bırakmak istiyorum. Bu yaşamın parçalarından biridir ve çok mühim olduğunu zannediyorum. Her şeyden evvel teşekkür edebilirim." dedi.

Güler'in konuşması sırasında Erdoğan ilginç bir sürpriz yaptı. Erdoğan özel fotoğrafçısı Kayhan Özer'den makinesini alarak Ara Güler'in fotoğrafını çekti. Fotoğraf ustası Erdoğan'a poz vermeyi ihmal etmezken, salonu dolduranlar bu jesti alkışlarla karşıladı. Güler'in olayın ardından yanına gelen Erdoğan'a 'Nasıl alacağız bu fotoğrafı' sorusuna Erdoğan "Ulaştıracağız" cevabını verdi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın gözünden Ara Güler:


CİHAN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: