BAŞBAKAN TWITTER’IN DİLİNE DÜŞTÜ!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Alkol meyvadan elde ediliyor, içki yerine meyve yiyin" sözleri tepkilere neden oldu. Bu tepkilerin en güzel örnekleri ise Twitter'a atılan twitlerde göze çarpıyor. İşte Başbakan'ın bu sözleri hakkında twitter'da söylenenler...

Magazin

BAŞBAKAN TWITTER’IN DİLİNE DÜŞTÜ! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü'nün Küresel Sigara ile Mücadele 2010 Yılı Özel Ödülü'nü aldığı törende yaptığı konuşmada alkolün meyvelerden elde edildiğini bu sebeple içki yerine meyve yenebileceğini söyledi.Erdoğan'ın tartışma yaratan sözleri şöyle: ''Ben bugüne kadar objektif bakan hiç bir tıp dünyasının temsilcisinden bir defa bu işte bu faydalıdır diyeni görmedim. Bazen inadına 'belli bir miktar da alırsa faydalıdır' diyenler var. Arkadaş, bütün bu meyveleri, sebzeleri biz nereden yiyoruz? Veya bu alkolü siz nereden elde ediyorsunuz? Bu meyvelerden filan elde edilmiyor mu bunlar? Üzümden elde etmiyor musun? Ediyorsun. Diğer meyvelerde belli oranda yok mu? Var, onları ye. Oradan vücudun için gerekli olan yeterli olan zaten her şey orada var. Bunu da bize doktorlar anlatıyor, sağlıklı düşünenler anlatıyor."

Erdoğan'ın bu sözleri kimi çevreler tarafından tepki aldı ve değişik yorumlara neden oldu. Bu tepkilere en güzel örnekler ise Twitter'a atılan twitlerde öne çıkıyor.


İşte Twitter'da Tayyip Erdoğan ile ilgili atılan twitler:

Beyefendi ehliyet, ruhsat lütfen. Alkol aldık mı? -Bi salkım beyaz üzüm be...
Abi bi üzüm parası be...
Her akşam üzüm, şeftali, karpuz...
Kadın üzüm gibidir...
Adamın hası üzüm yerken belli olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: