Başbakan'la görüşmeye neden gitmedi?

Başbakan ile görüşmekten son anda vazgeçen Gökhan Özoğuz hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Magazin

Başbakan'la görüşmeye neden gitmedi? Başbakan Gezi Parkı olayları kapsamında önceki gün ünlü sanatçılar ile bir araya geldi.

Görüşmeye katılacak isimler arasında yer alan Athena'nın solisti Gökhan Özoğuz, son anda " Özür dileyerek kurunun yanında yaşın da yandığı bu süreci benden daha iyi ifade edecek üstadlarımıza öncelik tanınması gerektiğine inanıyorum" diyerek daveti geri çevirmişti.

Özoğuz'un kararını değiştirmesine 200 kişilik ekibiyle çıkacağı Avrupa turnesinin sponsorlarından aldığı tehdidin neden olduğu iddia edildi.

Gökhan Özoğuz konuyla ilgili açıklama yaptı:

"Kamuoyuna Duyuru

Öncelikle, yoğun gündem içerisinde bireysel bir konuyla zamanınızı aldığım için özür diliyorum. Ancak, çalışma arkadaşlarımı da hedef alan asılsız haberler üzerine, açıklamamı tekrar etmek zorundayım. İçinden geçmekte olduğumuz süreci çok daha doğru ifade edebilecek ve benden çok daha yetkin kişiler varken, söz hakkını onlara bırakmayı tercih ettim. Konuşulması gereken pek çok konu var. Lütfen bireysel haberlerle bilgi kirliliği yaratmayalım. Şu andan itibaren, özgürce bir arada yaşama koşullarımıza odaklanmamız gerekiyor.
Saygılarımla,

Gökhan Özoğuz "

Bunlarda ilginizi çekebilir: